Didžiojoje Britanijoje gali būti legalizuoti vaikai, kurie turi 3 tėvus

Britanijoje gali būti legalizuoti vaikai „su trimis tėvais“
Britanijoje gali būti legalizuoti vaikai „su trimis tėvais“
  © 123rf.com
„Londono žinios“
2012-09-17 16:59

Didžiojoje Britanijoje gali būti pradėta naudoti šiuo metu uždrausta dirbtinio apvaisinimo metodika, kuri padeda išvengti tam tikrų potencialiai mirtinų genetinių ligų. Visuomenės prašoma išreikšti savo nuomonę dėl embriono sukūrimo su trimis genetiniais tėvais.

Kaip skelbia naujienų kanalas „Sky News“, tokia metodika būtų naudojama tais atvejais, kuomet siekiama užkirsti kelią tam tikrai kategorijai ligų, kurias sukelia paveldimi genai. Po visuomeninių konsultacijų gali būti priimtas istorinis sprendimas dėl įstatymo, kuris gali būti priimtas jau ateinančiais metais.

Minėtos procedūros metu embrionas gali būti sukurtas panaudojant dalį trečio asmenis DNR. Tokiu atveju būtų paimamas kitos moters kiaušinėlis, iš kurio paimama sveika DNR. Tokiu atveju vaikelis turės savo tėvo ir motinos, o taip pat ir nedidelę dalį trečio asmens mitochondrinės DNR. Ši sveika DNR pakeistų biologinių tėvų DNR dalį, kurioje yra ligą sukeliantys genai.

Šiuo metu Britanijos įstatymai draudžia panašius genetinius žmonių pakeitimus.

Medikai skelbia, jog leidimas naudoti minėtą metodiką padės tėvams susilaukti sveikų vaikų. Savo ruožtu kritikai nerimauja, jog tai gali atverti kelią genetiškai modifikuotiems vaikams.