Už neteisėtai surengtą protesto akciją teisiamas Kuolys: tik gynėme žodžio laisvę

Darius Kuolys
Darius Kuolys
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Pirmadienį Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas administracinėn atsakomybėn traukiamo D. Kuolio bylos nagrinėjimo laiku pradėti nesugebėjo. Posėdis vėlavo beveik pusvalandį. Teisėja dėl to atsiprašė, tikindama, jog prieš tai vykęs teismo posėdis užsitęsė.

Teismas pranešė, kad žmonių susirinkimą (protesto akciją) D. Kuolys surengė, negavęs Vilniaus miesto savivaldybės leidimo, todėl yra traukiamas atsakomybėn.

Pats D. Kuolys savo kaltę neigė, pabrėždamas, jog, protestuodami prieš „neteisėtą valdžios spaudimą žiniasklaidai“, pasirinko ne susirinkimo, o pilietinių vaikštynių formą.

„Kvietėme piliečius ginti žodžio laisvės. Gynėme žodžio laisvę, nes į ją, kaip ir į konstitucinę santvarką, buvo pasikėsinta. [...] Mes svarstėme, kaip atlikti pilietinę pareigą, nepažeidžiant įstatymų. Arčiau nei 75 metrai prie prezidentūros protesto rengti negalima, todėl mes pasirinkome pilietinių vaikštynių formą“, – posėdžio metu dėstė D. Kuolys.

KUOLYS BUS TEISIAMAS IR UŽ ŽODŽIO LAISVĖS GYNIMĄ

Visuomenininkas priminė, jog protesto akcija buvo surengta dėl to, kad buvo norėta išreikšti pasipiktinimą prezidentūros veiksmais, mat, jo teigimu, prezidentūra spaudė koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininką Arūną Laurinaitį, kad šis keistų dienraščio „Lietuvos žinios“ veiklos kryptį ir mažiau dėmesio skirtų „politikavimui“.

„Mes tai vertiname kaip valdžios pasikėsinimą į Lietuvos konstitucinę santvarką“, – vis kartojo D. Kuolys.

Teismo posėdžio metu D. Kuolio buvo detaliai klausinėjama, kiek žmonių protesto akcijoje dalyvavo, ką jie ten veikė, kuo skiriasi „susirinkimas“ nuo „vaikštynių“.

„Ar Jūs rodėte kokius nešvankius, nepagarbius ženklus?“ – visuomenininko klausė teisėja.

D. Kuolys patikino, kad nieko panašaus tikrai nebuvo.

Atnaujinta 11.40

Kaip teigė teismas, policijos pareigūnai įsitikinę, jog D. Kuolys, be Vilniaus miesto savivaldybės leidimo surengęs protesto akciją Simono Daukanto aikštėje, pažeidė įstatymą.

„Kai jie būna ten, kur yra kamerų, jie veikia pagal įstatymus, bet paėję toliau... Nenoriu kartoti, ką policijos pareigūnai kalbėjo man privačiai“, – į minėtus tikinimus reagavo visuomenininkas.

D. Kuolys, teismui dar kartą priminęs gegužės mėnesį surengtų pilietinių vaikštynių tikslą (pasipiktinimas tuo, jog neva prezidentūra darė spaudimą dienraščiui „Lietuvos žinios“), prašė į kitą posėdį išsikviesti prezidentės patarėjus, kad jie paliudytų bendravę su „Achemos grupės“, kuriai priklauso dienraštis „Lietuvos žinios“, vadovu A. Laurinaičiu.

Vis dėlto toks prašymas nebuvo patenkintas.

Teismas nusprendė padaryti pertrauką bylos nagrinėjime. Kitas posėdis bus rengiamas spalio 15 d.

Alfa.lt primena, kad tai trečioji D. Kuoliui iškelta byla. Jis taip teisiamas už dar dvi neteisėtai surengtas protesto akcijas: vienos jų metu „pilietinėmis vaikštynėmis buvo drąsinamas“ vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, kitos – prie Valstybės saugumo departamento minėta „Tarptautinė vaikų gynimo diena“.

 

Už neteisėtai surengtą protesto akciją teisiamas Kuolys: tik gynėme žodžio laisvę

Darius Kuolys
+2