Advokatas Černiauskas kaltina Kuolį šmeižtu ir įžeidimu

G.Černiauskas ir D.Kuolys
G.Černiauskas ir D.Kuolys
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt | BNS
2012-09-15 10:15

Su pareiškimu į prokurorus kreipėsi Laimutės Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas, jis visuomenininką D.Kuolį, žurnalistę Rūtą Janutienę, aktorių Audrių Naką bei parlamentarę Aureliją Stancikienę kaltina šmeižtu, o D.Kuolį dar ir įžeidimu.

Į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto ir viešo įžeidimo L.Stankūnaitės advokatas G.Černiauskas kreipėsi po žurnalistės R.Janutienės vestos laidos, kurioje pats dalyvavo.

Advokatas nurodė, kad tiesioginiame eteryje jį viešai įžeidinėjo bei šmeižė laidos dalyviai bei pati laidos vedėja.

Laidoje aptarinėjant teismo sprendimo įvykdymą, kai L.Stankūnaitei buvo grąžinta jos dukra, D.Kuolys advokatą išvadino egzekutoriumi, kuris už esą įvykdytą egzekuciją gavo papildomą atlyginimą, liepė jam eiti į kampą ir nusimauti kelnes. Parlamentarė A.Stancikienė advokatą G. Černiauską pavadino nusikaltėliu pareikšdama, kad jis dalyvavo ypatingai brutaliame nusikaltime prieš vaiką ir valstybę.

„Tai kryptingas bei organizuotas išpuolis ne prieš pilietį G. Černiauską, bet prieš klientę L. Stankūnaitę atstovaujantį advokatą G. Černiauską. Vos tik ėmiausi šios bylos, prasidėjo grasinimų bei šmeižto lavina. Specialiai išsakomi teiginiai apie su realybe prasilenkiančius mano darbo įkainius, persekiojami ir bauginami mano klientai, persekiojami mano šeimos nariai, viešinamos asmeninio gyvenimo detalės“, - lrytas.lt sakė advokatas G. Černiauskas.

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą A.Stancikienės atžvilgiu, bet atsisakė kelti bylas D.Kuoliui ir R.Janutienei, rekomendavę su šiais asmenimis bylinėtis privataus kaltinimo tvarka.

Advokatas G.Černiauskas šį prokurorų sprendimą apskundė teismui ir šis jo skundas buvo patenkintas. Advokatas motyvavo, jog šioje situacijoje prokuratūra privalo ginti jo ne kaip asmens, bet kaip savo klientą atstovaujančio advokato teises.

Prokuratūra savo ruožtu apskundė Vilniaus miesto 1-osios apylinkės teismo nutartį, kuria nurodyta pradėti ikiteisminį tyrimą D.Kuoliui. Skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi įpareigojo prokurorus dėl galimo šmeižto D.Kuolio atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą.

Baudžiamasis kodeksas numato, jog tas, kuris per visuomenės informavimo priemonę šmeižė žmogų baudžiamas pinigine bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Už viešą įžeidimą numatomas laisvės apribojimas, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.