Komisarą apstumdžiusi Janutienė pažeidė Etikos kodeksą, nusprendė komisija

R. Janutienė
R. Janutienė
  © TV3
BNS
2012-08-27 18:38

„Sprendimas yra priimtas. Pripažinta, kad pažeisti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 8 ir 11 straipsniai“, – BNS sakė komisijos pirmininko padėjėja Egidija Leveikaitė.

POLICIJA ŽURNALISTŲ ETIKOS SARGŲ PRAŠO ĮVERTINTI JANUTIENĖS VEIKSMUS TV LAIDOJE

Minėti straipsniai numato, kad informacija turi būti renkama ir skelbiama tik etiškais ir teisėtais būdais bei draudžia informacijos šaltiniui daryti spaudimą, piktnaudžiauti visuomeniniu statusu ir profesinėmis galimybėmis.

TV3 televizijos laidą „Paskutinė instancija“ rengianti R. Janutienė Kauno vyriausiojo policijos komisariato viršininką Algirdą Kaminską apstumdė, klausinėdama jo apie Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukters perdavimą motinai. Įraše matyti, kaip R. Janutienė stumdo ir užgaulioja komisarą.

„Mes jau gyvename policinėje valstybėje. O policijos vadovybėje sustatyti tokie apkiautėliai, kurie tikrai nejudina pirštų be politikų nurodymų, – klausiama, ar Lietuva tampa policine valstybe, kurioje persekiojami žurnalistai, sakė R. Janutienė, užsiminusi, kad „ponia, kuri ką tik grįžo iš Briuselio (kalbama apie šalies prezidentę – Alfa.lt past.), tik apsimeta, kad nieko nežino apie įvykius Garliavoje“. – Policijos vadovybėje šiuo metu vyrauja bevalės marionetės, kurios tik atlieka joms skirtus vaidmenis“, – gegužės 25 dieną Alfa.lt sakė R. Janutienė, paklausta, ką mano apie policijos kreipimąsi į LŽLEK.Į etikos komisiją gegužės mėnesį kreipėsi Policijos departamentas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.