„Tvarkiečius“ į rinkimus ves Paksas
atnaujinta

Rolandas Paksas
Rolandas Paksas
  © Simonas Švitra
BNS
2012-08-06 13:19

Po Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo Seimas šiemet jam leido dalyvauti parlamento rinkimuose.

R.Paksas dėl sulaužytos priesaikos ir pažeistos Konstitucijos 2004 metų balandį buvo pašalintas iš Lietuvos prezidento posto. Seimas, tuomet remdamasis Konstitucinio Teismo nutarimu, buvo jam iki gyvos galvos uždraudęs kandidatuoti į Seimą, bet EŽTT šį draudimą pripažino neproporcingu.

„Tvarkiečiai“ savo sąrašą daugiamandatėje apygardoje patvirtino savaitgalį per partijos tarybos posėdį.

Antruoju numeriu „Tvarkos ir teisingumo“ sąraše įrašytas Seimo narys Valentinas Mazuronis, trečiuoju - partijos pirmininko pavaduotojas administracijai Vytautas Kamblevičius, ketvirtuoju - rinkimų štabo vadovas, parlamentaras Kęstas Komskis, penktuoju - pernai Seimo nario mandato atsisakęs dėl Raseinių rajono mero kėdės Remigijus Ačas, šeštuoju - parlamentaras Rimas Antanas Ručys, septintuoju - Seimo narė Ona Valiukevičiūtė, aštuntuoju - Seimo narys Dailis Alfonsas Barakauskas, devintuoju - Seimo narys Julius Veselka, dešimtuoju - buvęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius, dabar Kazimiero Simonavičiaus universiteto Senato pirmininkas Romualdas Ginevičius.

Kandidatų sąraše taip pat yra televizijos laidos „Sąmokslo teorija“ vedėjas Arnas Klivečka, uostamiesčio medikas Artūras Razbadauskas, buvęs socialdemokratas, Kauno miesto savivaldybės narys Gintautas Labanauskas, buvusi Seimo narė Aldona Staponkienė, humoristas Artūras Orlauskas, dainininkė Liveta Kazlauskienė, buvusi vieno iš Vilniaus policijos komisariatų vadovė Liucija Borusevičienė, buvęs prezidento R.Pakso patarėjas Gintaras Šurkus.

Tarp kandidatų - nemažai vadinamųjų politinių perbėgėlių. Pavyzdžiui, A.Orlauskas rinkimuose yra dalyvavęs ir kaip Naujosios sąjungos, ir kaip Socialdemokratų partijos kandidatas, A.Staponkienė - ir kaip valstiečių liaudininkų, ir kaip Liaudies partijos kandidatė, L.Kazlauskienė buvo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narė, Algimantas Juocevičius - Liberalų ir centro sąjungos kandidatas.

Iš viso sąraše - 159 partijos narių ir jos rėmėjų pavardės.

„Tvarkiečiai“ savo kandidatus kels ir visose - 71 - vienmandatėse rinkimų apygardose.

Vienmandatėje Raseinių rinkimų apygardoje vėl kandidatuos R.Ačas, kuris pernai balandį atsisakė parlamentaro mandato, kad būtų išrinktas rajono meru.

Partijos lyderis R.Paksas vienmandatėje apygardoje nutarė nesivaržyti. Rinkimų štabo vadovas K.Komskis BNS sakė, kad partijos pirmininkas važinės ir agituos visoje Lietuvoje.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.

Pagal sociologines apklausas, „Tvarka ir teisingumas“ gali surinkti apie 9 proc. rinkėjų balsų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.