Lobistas Romanovskis išleidžiamas už užstatą, jam skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti
atnaujinta

Andrius Romanovskis
Andrius Romanovskis
  © Karolis Kavolėlis / Fotodiena.lt
BNS
2012-07-13 11:50

Užstato davėja - sulaikytojo gyvenimo draugė Irina Rybakova.

„Tai yra kaip ir kartu gyvenantis asmuo, patikimas, šiuo atveju sutinka sumokėti tą užstatą. (...) Grupė asmenų labai gerai, kad nori mokėti tą užstatą, bet šiuo atveju užstato davėjas turi būti ir su patikimumo žyme, nors jie galbūt įtakingi ir turintys asmenys, galbūt ir yra patikimi, bet procese yra kiti vertinimo kriterijai“, - BNS sakė prokuroras Audrius Leonavičius.

A.Romanovskį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė birželio 19 dieną, po to teismo sprendimu jis buvo suimtas. Lobistas suimtas tame pačiame tyrime, kuriame įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu pateikti Seimo nariui Vitui Matuzui.

30 piliečių buvo kreipęsi į prokurorą ir teismą, prašydami pakeisti kardomąją priemonę sulaikytajam ir siūlė surinktą užstatą, teigdami, jog garantuoja už A.Romanovskį - tarp jų TSPMI dėstytojas, politologas Algimantas Jankauskas, buvęs energetikos viceministras Romas Švedas, Nepriklausomybės akto signataras ir diplomatas Vytautas Petras Plečkaitis, politologas Nerijus Maliukevičius, viešųjų ryšių specialistas Tomas Gižas, žurnalistė Indrė Makaraitytė.

A.Romanovskis savo kaltę neigia.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.