VRK aiškinasi, ar Romanovo spauda paslėptai reklamuoja Boreikienę

Violeta Boreikienė
Violeta Boreikienė
  © Vytenis Petrošius
Tomas Dapkus | Alfa.lt
2012-07-12 15:18

Paslėpta politinė reklama?

Tyrimas pradėtas po to, kai Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Kazimieras Kuzminskas kreipėsi į VRK, pastebėjęs, kad 2012 m. liepos 10 d. dienraštyje „Kauno diena“ buvo publikuotas straipsnis pavadinimu „V. Boreikienė: „Po jubiliejaus operacinėje permąsčiau savo gyvenimą“. Įtakingą socialdemokratę šlovinantis straipsnis, anot pareiškėjo, nebuvo „pažymėtas taip, kaip to reikalauja įstatymai bei Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtinto Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašo II dalis, todėl jo publikavimas gali būti laikomas kaip paslėpta politine reklama“.

TYRIMAS: DĖL GENEROLO BOREIKOS TURTŲ VEDA Į ŪKIO BANKĄ

Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas nustato, kad „politinės kampanijos laikotarpiu politinė reklama turi būti pažymėta nurodant lėšų šaltinį ir aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos“. Įstatymas sako, kad „politinė reklama, politinės kampanijos laikotarpiu nepažymėta pagal teisės aktų reikalavimus arba pažymėta nesilaikant teisės aktų reikalavimų, laikoma paslėpta politine reklama ir yra draudžiama“. Jei Vyriausioji rinkimų komisija pripažins, kad tai buvo paslėpta reklama, už skleidimą bus taikoma įstatymų nustatyta atsakomybė.

Socialdemokratė tiriama ir dėl galimo neteisėto praturtėjimo

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl Socialdemokratų partijos Prezidiumo narės V. Boreikienės ir jos sutuoktinio, buvusio ilgamečio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus generolo Romualdo Boreikos neaiškios kilmės milijoninių turtų. Ikiteisminis tyrimas prokurorus veda į Ūkio banką. Pastebėtina, kad dienraštis „Kauno diena“ taip pat susijęs su Ūkio banko verslo imperija.

„BBL“ klanas artimas Romanovui

Ilgametis FNTT direktorius generolas R. Boreika buvo priverstas atsistatydinti 2010 metų gegužės mėnesį po to, kai šalies slaptosios tarnybos valstybės vadovams pateikė informaciją apie tai, kad FNTT vilkinamos bylos, jos skaidomos į epizodus ir nutraukiamos už kyšius. Pareigų neteko ir generolo R. Boreikos vadovautą FNTT nuo 2005 metų kuravęs vidaus reikalų viceministras Stanislovas Liutkevičius bei finansinių nusikaltimų bylas kontroliavęs generalinio prokuroro pavaduotojas Vytautas Barkauskas.

Bendražygių trijulė populiariai yra vadinama „BBL klanu“. Ikiteisminis tyrimas Generalinės prokuratūros pradėtas 2010 metų balandžio mėnesį pagal ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus teikimą. Šį premjero kreipimąsi viešai parėmė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prieš tai prezidentūroje ir Vyriausybėje apsilankė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žimantas Pacevičius ir STT 1-osios valdybos viršininkas Rytis Bartnikas. Teigiama, kad aukšti STT pareigūnai valstybės vadovams pristatė išsamią informaciją apie generolo R. Boreikos neskaidrius ryšius, kaip tarp jų didžiausią nerimą keliantys – su Ūkio banku bei jį valdančiu oligarchu Vladimiru Romanovu.

2010 metų sausio 27 dieną prezidentė D. Grybauskaitė išsikvietė tuometį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną ir jo pavaduotojus Vytautą Barkauską ir Gintarą Jasaitį. Pokalbyje dalyvavusių asmenų teigimu, valstybės vadovė tiesiai paklaususi tuomečio generalinio prokuroro pavaduotojo V. Barkausko: „Ką galėtumėt paaiškint dėl BBL?“ Paaiškinimai prezidentės neįtikino, tame pačiame pokalbyje ji pasakė nepratęsianti V. Barkausko įgaliojimų. Nuo tol V. Barkauskas dirba atsakingose ir gerai apmokamose pareigose Ūkio banke.

 

VRK aiškinasi, ar Romanovo spauda paslėptai reklamuoja Boreikienę

Violeta Boreikienė
+2