STT sulaikė lobistą Romanovskį, jis suimtas 15 parų
prokuratūros komentaras

Andrius Romanovskis
Andrius Romanovskis
  © Karolis Kavolėlis / Fotodiena.lt
Alfa.lt | BNS
2012-06-21 10:13

Panevėžio apylinkės teismas ketvirtadienį leido lobistą Andrių Romanovskį suimti 15 parų. Tai BNS patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė spaudai Vida Bielskytė. Jos teigimu, prokurorai prašė jį įkalinti trims mėnesiams.

Per atstovą paskelbtame viešame laiške A. Romanovskis teigia, kad jo sulaikymas susijęs su parlamentaro Vito Matuzo byla.

Kaltinimų A. Romanovskis nepripažįsta.

Tai BNS ketvirtadienį patvirtino Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žimantas Pacevičius. Jo teigimu, A. Romanovskis dviem paroms buvo sulaikytas antradienį. STT plačiau nekomentuoja, su kokiu ikiteisminiu tyrimu siejamas A. Romanovskio, kuris taip pat yra Lietuvos draudikų asociacijos direktorius, sulaikymas.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys BNS patvirtino, kad A.Romanovskis suimtas tame pačiame tyrime, kuriame įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu pareikšti Seimo nariui Vitui Matuzui. Kuo konkrečiai A.Romanovskis kaltinamas, prokuroras neatskleidė.

„Šito tikrai nekomentuosiu, kuo jis yra įtariamas“, - teigė R.Vagrys.

Prokuroro teigimu, suimtųjų šiame tyrime daugiau nėra.

2007 metais A. Romanovskio iniciatyva buvo įsteigta lobistų kontora „Lanners, McGovern & Co“. Įmonės tinklalapyje teigiama, jog „lobistų kontora rūpinasi, kaip geriausiu ir efektyviausiu būdu artikuliuoti kliento interesą valdžios sprendimų procese. Tam būtina, kad kliento interesas būtų išties viešas ir neprieštarautų visuomenės interesams“. Taip pat rašoma, jog veikloje lobistų kontora griežtai vadovaujasi įstatymais ir sprendimui pasiekti naudoja tik įtikinėjimo priemones.

Alfa.lt gavo visą A. Romanovskio laišką:

Mieli artimieji, draugai, klientai,

Šiuo metu esu uždarytas Panevėžio policijos areštinėje. Mano laisvę apribojo šio miesto STT pareigūnai. Tirdami Seimo nario Vito Matuzo bylą. Esu kaltinamas veikdamas grupėje davęs šiam Seimo nariui didelį kyšį.

Buvau sulaikytas antradienį. Ketvirtadienį Panevėžio STT pareigūnai bandys apylinkės teisėjui įrodyti, jog esu tiek pavojingas nusikaltėlis, jog mane reikia uždaryti į areštinę ilgam laikui.

Pareigūnai man pasiūlė rinktis – arba sėdžiu kalėjime dar mėnesį, arba davęs parodymus, jog Seimo narys Matuzas paėmė kyšį ir padarė kitus nusikaltimus tą pačią akimirką einu į laisvę. Negaliu meluoti, tad pasirinkau grotas.

Neabejoju, jog žinote, kad aš niekada gyvenime neesu davęs kyšio net policijos pareigūnui, žinote, kad visada smerkiau tuos, kurie tai daro ir buvau šios valstybės patriotas. Taip pat žinote, kad dirbdamas lobisto darbą laikiausi įstatymų, visada veikiau skaidriai, niekada nepirkau Valstybės pareigūnų ar politikų palaikymo, veikia tik bendraudamas ir įtikinėdamas. Ir tas man sekėsi.

Buvau vienas iš nedaugelio Seime veikiančių asmenų, kurie veikia skaidriai – viešai deklaruodami lobistinius veiksmus Vyriausiai tarnybinės etikos komisijai ir pajamas bei išlaidas Mokesčių inspekcijai.

Šiomis mano deklaracijos ir pasinaudojo Panevėžio STT pareigūnai. Suprantu, kad tarp Panevėžio „tulpinių“ išaugusiems ir subrendusiems agentams sunku suprasti, jog lobizmas gali būti skaidrus ir teisėtas. Tačiau garantuoju, jog nemeluosiu ir nepadėsiu agentams kurpti bylos, klastoti parodymą ir piktnaudžiauti įstatymais.

Neabejoju, jog teismuose laimėsiu ir galiu pažadėti, jog šiuo klausimu eisiu iki galo – Jus mane pažįstate – matydamas neteisybę aš su ja kovoju. Kovoju, nes tikiu, jog galiu keisti šią Valstybę.

Tikiu, jog Lietuva ne Rusija ir pas mus siauro proto teisėsaugininkai netaps politinės kovos ir politinio susidorojimo įrankiais. Tikiu, kad „kova su korupcija“ netaps rusiška „pakazucha“, kai teisėsaugininkai, nesugebėdami vykdyti įstatymų, žlugdo žmones, tampydami po miestą juos su antrankiais.

Iki,

Andrius“

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.