Etikos sargai: Puteikis buvo savanaudiškas
Puteikio komentaras

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Seimo etikos sargai balsavimu nutarė, kad N. Puteikis savo poelgiais pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas, susijusias su pagarbos žmogui ir valstybei, padorumo, nesavanaudiškumo ir atsakomybės principais.

„Seimo narys N. Puteikis, darydamas spaudimą ikiteisminiame tyrime, [...] pažeidė nesavanaudiškumo principus“, – skelbė EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Generalinė prokuratūra dėl N. Puteikio kreipėsi į Seimą po to, kai susipažino su ikiteisminį tyrimą dėl parlamentaro žmonos Ninos Puteikienės brolio žūties aplinkybių vykdžiusios Švenčionių policijos vyresniosios tyrėjos Ritos Martinkėnaitės pateiktos informacijos apie minėto Seimo nario vizitus jos kabinete.

Teigiama, kad tyrėja N. Puteikiui neleido susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Įtariama, jog Seimo narys kaltino pareigūnę atstovaujant turtingiems darbdaviams, kurių darbovietėse žūva žmonės, ir žadėjo apie tai informuoti parlamentą. Prokurorų duomenimis, N. Puteikis grasino atvesti dešimtis žmonių ir pasistengsiantis, kad Lietuvos visuomenė sužinotų, kaip tiriamos bylos.

Puteikis: siūlau žuvusiųjų giminėms tvoti Salamakinui antausį

N. Puteikis, Alfa.lt komentuodamas EPK sprendimą, pabrėžė, kad būtent jo dėka ikiteisminis tyrimas dėl jo žmonos brolio žūties aplinkybių buvo pratęstas.

„Manau, kad komisijos poelgis yra niekšiškas, o aš gyniau dviejų žuvusiųjų artimuosius“, – į EPK sprendimą reagavo Seimo narys.

Parlamentaras patikino, kad įmonėje, kurioje dirbo jo žmonos brolis, neva dėl netinkamų darbo sąlygų žuvo jau du žmonės.

„Salamakino komisija dangsto darbdavius, gina jų interesus“, – rėžė N. Puteikis.

„Aš siūlyčiau žuvusiųjų giminėms ir artimiesiems ateiti ir tvoti po antausį kiekvienam iš etikos komisijos narių, o jos pirmininkui Salamakinui – po du“, – žodžių į vatą nevyniojo Seimo narys.