Vokietijoje vogtą motociklą ir įtartinus dviračius kaunietis prarado pasienyje

Vogtas motociklas
Vogtas motociklas
  © VSAT
Alfa.lt
2012-06-11 10:41

Šeštadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salperaugio kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos įvažiuojantį mikroautobusą „Mercedes Benz 312“ lietuviškais valstybiniais registracijos numeriais.

Jį vairavęs 35 metų Kauno gyventojas VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus. Pasieniečiai patikrino ir mikroautobusą. Paaiškėjo, kad kroviniams gabenti pritaikyta transporto priemone kaunietis gabena motociklus „Yamaha“ bei „Suzuki“ ir 6 dviračius.

Kalvarijos pasieniečiai išsiaiškino, kad vyras neturi motociklo „Yamaha“ bei visų dviračių įsigijimo dokumentų. Informaciją apie 2008 m. pagamintą „Yamaha“ VSAT pareigūnai patikrino turimose duomenų bazėse bei nustatė, kad šis motociklas nuo 2010 m. gegužės kaip pavogtas yra ieškomas Vokietijos policijos.

Papildomų duomenų apie „Suzuki“ motociklą Lazdijų pasieniečiai paprašė kolegų iš Pakrančių apsaugos rinktinės, kurioje veikia Nacionalinis jūros sienos apsaugos koordinacinis centras. Jame dirbantys pasieniečiai palaiko nuolatinius kontaktus su Baltijos jūros regiono šalių teisėsaugininkais.

Įtarimą VSAT pareigūnams sukėlė ir gabenti dviračiai. Dalis jų buvo su apsauginiais užraktais, kurių raktų kaunietis neturėjo. Ant dviračių yra ir žymių, kai buvo bandyta panaikinti išgraviruotus apsauginius numerius, pagal kuriuos galima nustatyti savininką. Manoma, kad šios šie dviračiai taip pat gali būti pavogti užsienyje.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Po apklausos kaunietis paleistas.

 

Vokietijoje vogtą motociklą ir įtartinus dviračius kaunietis prarado pasienyje

Vogtas motociklas