Ar ligos atsiranda nuo „hemorojaus tarp ausų – galvoje“?

Arūnas Maliauskas
Arūnas Maliauskas
  © Organizatoriai

„Gal kai kam atrodo, kad gyvenau kaip normalus žmogus: tie, kas nesutikdavo su manim arba mano nuomone, būdavo „svolačiai“, visus aplinkui kaltindavau, kritikuodavau, nes kiti, pasirodo, nieko nesuprasdavo. Aš vienintelis viską žinojau ir būdavau teisus. Tie, kurie nieko nesuprasdavo, tie, kurie būdavo neteisūs mano atžvilgiu, gyveno gerai, o aš, kuris viską žinojau, galo su galu nesudurdavau.

Ir tik po to, kai pradėjau dirbti su savim, supratau, kodėl gyvenimas mane mėtė, blaškė taip stirpiai į visas puses, kiek tik galima šitam kančių pasaulyje. Tikėjimas, kad yra kažkas daugiau negu tradicinė medicina ir bažnyčia, studijos ir kasdieninis darbas su savimi padėjo man tapti tuo, kuo šiandien esu.

Vienas mokytojas yra pasakęs: „Žmogus turi du pasirinkimus: būti teisus arba būti laimingas“. Aš pasirinkau antrą galimybę. Darbas, kurį aš dirbu - mano kasdieninė veikla, hobis: dalinuosi savo asmeniniu patyrimu mokydamas žmones dirbti su savim, visada būti geros nuotaikos, jaustis nugalėtojais. Žmones galima užkrėsti savo pasiektais rezultatais, savo pavyzdžiu. Jei nešiočiau akinius ir mokyčiau kaip reikia atsistatyti regėjimą, tai žmonės manimi netikėtų. Visa tai, kuo dalinuosi, yra giliai patirta, išgyventa, patikrinta asmeniškai ir garantuoja įstabius pokyčius gyvenime.

Nebeįmanoma buvo kentėti tokios būsenos. Pradėjau ieškoti, kas yra ne taip mano gyvenime. Nes visi, kas buvo aplinkui, buvo tikri parazitai. Tik vėliau supratau, kad pats būdamas tokiu pritraukdavau panašius į save.

Šeima užsikrėtė gera nuotaika

Jei pradžioje būčiau reagavęs į savo šeimos narių nuomonę apie mane, ką jie apie mane galvoja, nebūtų buvę laiko mėgautis gyvenimu. IO ašr tik be pretenzijų, kantriai ėjau tuo keliu, savo keliu (kaip vėliau supratau). Rezultatų nereikėjo ilgai laukti: aš visus šeimos narius užkrėčiau savo energija, gera nuotaika ir jie pradėjo mane kopijuoti. Dabar jie su malonumu ir su šypsena pasitinka kiekvieną dieną.

Kai pradedi suprasti gyvenimo prasmę, kas tu esi, ką veiki toje žemėje ir kas yra pagrindinis gyvenimo tikslas, tai kritikuojančiųjų ir apkalbančiųjų tavo gyvenimo būdą nuomonė darosi neįdomi. Tik viduj yra gilus tikėjimas, kad anksčiau ar vėliau jie tuo susidomės. Kuo ir tenka įsitikinti. Kuo daugiau kritikos tavo atžvilgiu, tuo daugiau supratimo, kad viską darai gerai. O ir kritikuoja tik tie, kurie pavydi. Jei nėra žinių, sunku teisingai mąstyti. Mūsų niekas nemokė. O kai nėra žinių, yra daug nelaimingų ir ligotų žmonių.

Gydytojai gydo mus kaip autoservise

Sakoma, kad jei kiekvieną dieną žmogus darbui su savimi skirtų nors 10 min., gydytojams nebūtų darbo. Mes iš jų darbą atimame, todėl jie ieško visokių būdų kaip informuoti žmones per TV, radiją, laikraščius ir t.t., kad sveikai gyvendami: grūdindamiesi, užsiimdami joga, nevalgydami mėsos ir pan. galime sau labiau pakenkti. O kalba tie, kurie patys nesugeba būti sveikais. Ar matėt nors vieną okulistą be akinių?

Puikus pavyzdys – reklama „Sveikų akių savaitė“. Reklamuoja kas? - Akiniuotis. Mus gydytojai gydo kaip autoservise: vieni tepalus keičia, kiti – padangas, dar kiti - variklį remontuoja.Vieni akis tikrina ir, atsieit, gydo (tuoj bus vieni gydytojai kairei akiai, kiti dešinei), kiti vidaus gydytojai, treti ginekologai, urologai. O žmogus - tai ne organų maišas, o vieninga visuma, sistema. Norint, pvz., atstatyti regėjimą, reikia prie viso organizmo prisiliesti, nes priežastį reikia rasti, o ne pasekmes gydyti ir „pasodinti ant vaistų“ ar uždėti akinius iki gyvenimo galo. Ar nors vienas gydytojas yra pasiūlės pacientui, atėjusiam su regėjimo problema, pasitikrinti kepenis, stuburą, inkstus, kreiptis į ginekologą ar urologą?! Ne. Jie pacientui skiria 15min. kad patikrintų akis ir išrašytų akinius ir, kaip visada, kiekvieną kartą stipresnius. O kai jau užsidedi akinius, klozetus ant akių, tai greitai prasideda kitas etapas: astigmatizmas, toliau katarakta, gliaukoma. O akys tik parodo mūsų vidinę būseną, kad kažkas yra negerai. Tokiu atveju į viską reikia žiūrėti remiantis holistine sveikatos sistema.

Tie gydytojai, kurie patys mato, kad medicina yra aklavietėje, labai atidžiai domisi tuo, kuo mes užsiimame. Iš pradžių netiki, nepasitiki. Žmogus - įdomus sutvėrimas, kol negali pačiupinėti, jam sunku patikėti. Tik gavęs pirmą rezultatą, jis patiki, kad tai įmanoma.

Tikrai nieko blogo neturiu prieš gydytojus, ypač chirurgus. Nes jie tikrus stebuklus daro su žmonėmis, kurie niekuo netiki.

Tik nereikia pulti į kraštutinumus, į fanatizmą

Aš turėjau visą komplektą ligų. Jei vienas organas išsiderina, kiti po truputį paseka jo pavyzdžiu. O nuo ko jie išsiderina? Nuo hemorojaus tarp ausų, galvoje. Tik pašalinus hemorojų iš smegenų, ištraukus tą rakštį iš sielos, viskas atsistoja į savo vietas.

Mūsų įpročiai suiformuoja per 21– 40 dienų. Dirbau pagal daktaro M. Norbekovo sistemos nurodymus viskas keitėsi ne tik organizme, bet ir gyvenime. Sakoma, kad nėra paveldimų ligų, yra paveldimi charakterio bruožai. Keiti įpročius, keičiasi charakteris. Kai keičiasi charakteris, keičiasi likimas. Po 55 dienų mano sveikatos tyrimai parodė, kad esu sveikas kaip naujagimis.

Svarbiausia yra domėtis. Kai ieškai, tikrai atrasi patį priimtiniausią būdą sau. Kiek žmonių, tiek kelių į tobulėjimo viršūnę. Svarbiausia domėtis, užsiiminėt, bet kokias žinias ar praktikas susisisteminti pagal save. Tik nereikia pulti į kraštutinumus, į fanatizmą.

„Normalus“ gyvenimo būdas, baimė išeiti iš savo komforto zonos, prie kurios jau daug metų esame pripratę: šeima, darbas, vaistinė, namai ir t.t., visada kelia baimę žmogui, ypač tiems, kurie gyvena tik laikraščiais, televizija, politika ir pan. Mes jiems esame „nenormalūs“. Jie visada ras pasiteisinimo būdą sau, kad tik galėtų ramiai sėdėti savo šiltoje, malonioje pelkėje.

Mano gyvenime viskas pasikeitė180 laipsnių kampu. Šiandien aš džiaugiuosi gyvenimu, kiekviena akimirka, nes neturiu kito pasirinkimo!!! Pasikeitė ne tik laisvalaikis, pasikeitė draugai, turiu laimingą šeimą, esu sveikas, kiekvieną dieną pasitinku šventiška nuotaika.

Jei keičiasi įpročiai, keičiasi charakteris, keičiasi požiūris, keičiasi aplinka, keičiasi ir likimas... Pabaigai tiktų visiems žinoma frazė: ,,Pakeisk save, pasikeis pasaulis!“