Baltarusijos kvapas: Kaune dėl žodžio „TIE-SOS“ sulaikyti 6 žmonės

Kaune dėl žodžios TIE-SOS sulaikyti 6 žmonės (Edvino Marčenkovo nuotr.)
Kaune dėl žodžios TIE-SOS sulaikyti 6 žmonės (Edvino Marčenkovo nuotr.)
  © Alfa.lt

Kaip Alfa.lt pasakojo sutrikę akcijos dalyviai, norėdami prisidėti prie Vilniuje jau kelias savaites vykstančios akcijos, kurios rengėjai prie prezidentūros vis atnaujina menininko Gitenio Umbraso užrašą, 12 kauniečių susirinko Nemuno krantinėje ir spalvotomis kreidelėmis pradėjo piešti. Beveik pusė akcijos dalyvių buvo vaikai.

Nepraėjus ir 10 minučių, prisistatė policijos pareigūnai ir pareiškė, kad akcijos dalyviai yra sulaikomi. Pasak šios akcijos dalyvių, autobusu buvo išvežta 12 žmonių, taip pat ir dalis vaikų.

Kauno VPK atstovas ryšiams su visuomene Kęstutis Kascikevičius patvirtino, kad remiantis Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 str. („Miestų švaros taisyklių pažeidimai“) sulaikyti ir į policijos nuovadą pristatyti šeši asmenys. Policijos atstovas negalėjo paaiškinti, kokių tikslų turėjo nesankcionuotos akcijos dalyviai. „Nežinau, ką jie norėjo parašyti. Jie spėjo parašyti tik tris raides – T, I ir E“, – paaiškino policijos atstovas.

Liudininkų teigimu, pareigūnai suaugusiųjų nesulaikė – išvežė tik vaikus.

Reakcija neadekvati

„Vienareikšmiškai, kad tokia policijos reakcija neadekvati, – teigė Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka, komentuodamas policijos reakciją Kaune. – Negalima teršti miesto, paišyti, nesuderinus su savivaldybės administracija. Bet jei tas užrašas buvo piešiamas kreidelėmis, tai policijai būtų pakakę paprašyti jį nuvalyti, ir tiek. Sulaikymas yra neadekvati reakcija.“

Tačiau A. Lydeka nesutiko, kad tokie policijos veiksmai veda link diktatūros. „Tvarka turi būti ir visi piliečiai vienodai turi laikytis įstatymų. Kalbėti apie Lietuvos valdžios polinkį į diktatūrą yra neteisinga, tačiau sutinku, kad policija turi paisyti ir protingumo kriterijaus“, – sakė A. Lydeka.

Vaikai paleisti

Praėjus kelioms valandoms po sulaikymo, keturi sulaikyti nepilnamečiai buvo paleisti iš policijos komisariato. Iš pradžių jiems visiems liepta rašyti pasiaiškinimus, vėliau, atvykus tėvams, tie nepilnamečių pasiaiškinimai buvo atsiimti. Kaip Alfa.lt pasakojo liudininkai, vienos keturiolikmetės mamai ne iš karto leista susitikti su savo nepilnamete.

Visiems paaugliams policija įteikė raštiškus kvietimus atvykti į tolesnes apklausas.

 

Baltarusijos kvapas: Kaune dėl žodžio „TIE-SOS“ sulaikyti 6 žmonės

Kaune dėl žodžios TIE-SOS sulaikyti 6 žmonės (Edvino Marčenkovo nuotr.)
+5