VSD paprašyta perduoti vaikų laiškus Garliavos mergaitei

Protesto akcija prie VSD
Protesto akcija prie VSD
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2012-06-01 13:26

Tarptautinę vaikų gynimo dieną prieš valdžios smurtą ir melą protestuojantys piliečiai buvo pakviesti paminėti Vilniuje prie VSD pastato. „VSD, už kiek superki sąžinę?“, „Laisvę mergaitei“, „Aidai, ar tau nebaisu?“ – tokio turinio plakatais nešini susirinko žmonės, šūkius kreidelėmis piešę ir ant šaligatvių.

Menininkas Gitenis Umbrasas surašė ir du didesnius šūkius – „TIE – SOS!“ („Tie“ šiuo atveju VSD pareigūnai, aktyviai dalyvavę ir dalyvaujantys mergaitės istorijoje, parinkdami, kas gali stebėti dabartinę mergaitės būklę ir pan., – Alfa.lt past.).

Akcijos dalyviai, pražygiavę palei saugumo būstinę, skandavo „Gėda“. Vienu akcijos akcentu tapo Lietuvos vaikų parašytas laiškas Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukrai. „Labas, linkiu tau meilės ir gerumo“, – buvo pagarsintas mergaitės Emilijos laiškas. Jis įteiktas VSD pareigūnams, paprašius, kad būtų įteiktas adresatei. Saugumiečiai nepaaiškino, ar imsis paštininkų vaidmens, juolab ar bus perduotas atsakymas.

Gatvėje, prieš centrinį įėjimą į VSD pastatą, kurta meninė instaliacija kiek suerzino budėjusius policijos pareigūnus, kurie pareikalavo atsitraukti 25 metrų atstumu. Vienas akcijos organizatorių Darius Kuolys nesutiko paklusti šiam reikalavimui, paaiškinęs, kad tai ne piketas, ne susirinkimas, o meninė akcija, kuriai Susirinkimų įstatymo nuostatos negalioja. Policija nesutiko su tokia interpretacija, tačiau išklausę platesnių D. Kuolio paaiškinimų, lyg ir nusileido.

„Po to, kas gegužės 17 dieną įvyko Garliavoje, visuomenė keičia savo veikimo būdus, nes buvo peržengta riba. Mūsų (visuomenininkų ir policijos – Alfa.lt past.) santykiai turi būti subtilūs, kad nesprogtų, – dėstė D. Kuolys. – Garliavoje buvo „išprievartauta“ ne tik mergaitė, bet mes visi. Savo viršininkų buvo „išprievartauta“ ir visa Lietuvos policija.“

Santykiai tarp policijos ir akcijos dalyvių išliko subtilūs.

 

VSD paprašyta perduoti vaikų laiškus Garliavos mergaitei

Protesto akcija prie VSD
+14