Adamkus: „Spartan“ – nuostabus lėktuvas, nes jame neįmanoma susišnekėti (audio)

Lėktuvas "Spartan" ore
Lėktuvas "Spartan" ore
  © Andrius Vaitkevičius
Andrius Sytas | Alfa.lt
2007-08-14 17:30

Prezidentas Valdas Adamkus teigia, kad karinis lėktuvas „Spartan“ su VIP salonu, kurį Lietuva įsigijo aukščiausiems vadovams skraidinti, bene niekuo nesiskiria nuo anksčiau tuo tikslu naudoto tarybinio lėktuvo „An–26b“. Jame neįmanoma susišnekėti – o tai, mandagiai juokauja prezidentas, yra lėktuvo pranašumas, mat skrendant juo garantuojamos kelios malonios valandos tylos.

Šią savaitę prezidentas pirmą sykį išbandė šią VIP kapsulę. Ir nieko nauja nepamatė – nebent kad jis ne toks prastas nei ankstesnis.

„Nemačiau jokio skirtumo nuo ankstesnio lėktuvo. Išskyrus tai – dėkui Dievui – kad naujajame yra normalios šoninės durys. Ankstesnio lėktuvo užpakalinėje dalyje atsidarydavo vartai, ir galėjai į lėktuvą įeiti kaip pro daržinės duris“, – žurnalistams antradienį kalbėjo V. Adamkus.

Lėktuvo viduje jis pastebėjo tik vieną naujovę – naujas šešias kėdes. „Ir tai buvo viskas“, – sakė prezidentas.

„Vienintelis galbūt pranašumas tas, kad tris valandas esi priverstas tylėti, paskęsti savo mintyse, nes susikalbėti neįmanoma kaip anksčiau. Ir nieko negirdi. Tikrai galiu pasakyti – buvo trys malonios tylos valandos“, – įspūdžiais dalijosi prezidentas.

Anot jo, didžiausias rūpestis lėktuvu skrendančiam vadovui, „kad išlipus kaip nors atsikimštų ausys, kad konferencijoje galėtum efektingai dalyvauti“, – toliau žurnalistus linksmino šalies vadovas.