Tarptautinei vaikų gynimo dienai: „Mažojo princo“ laiškas

Skaitymas
Skaitymas
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2012-06-01 12:58

„Jūs labai mylite savo vaikus? Kodėl to neparodote? Juk galite tai daryti kasdien. Tiesiog skaitykite vaikams balsu!“ – viešai išplatintame laiške į tėvus kreipėsi televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė.

„Vaikas jaučiasi tikrai mylimas, kai meilė rodoma jam suprantamu būdu ir skiriama tik jam kupinu meilės akių kontaktu, šiltus jausmus išreiškiančiu fiziniu kontaktu: priglaudžiant, paglostant, išdykaujant, išskirtiniu dėmesiu, skiriant laiko tik jam, auklėjant su meile, kantriai, švelniai ir nuosekliai mokant bendrauti su žmonėmis, skatinant domėjimąsi, skiepijant vertybes.

Skaitymas balsu yra puikus būdas savo ir globojamiems, ugdomiems vaikams parodyti meilę. Skaitydami ir kalbėdamiesi su vaiku apie knygą, esate šalia jo, meiliai žvelgiate į jį, skiriate jam savo laiką, mokote kalbėti, mąstyti, ugdote vertybes, plečiate vaizduotę, perduodate žinias.

Skaitydami vaikui, palaikote jį emociškai, suteikiate pasitikėjimo savimi ir skatinate siekti savo tikslų. Skaitiniai – puikus bendravimo ir malonus laiko praleidimo būdas, padedantis pažinti vaiko poreikius, pomėgius, skatinantis įdomiam pokalbiui, suteikiantis galimybę aptarti tokius dalykus, apie kuriuos sunku kalbėti arba tiesiog nekalbama. Pagaliau skaitymas balsu vaikui – nenuobodi, madų nesivaikanti pramoga, puiki alternatyva brangiems žaislams ir užsiėmimams.

Skaitykite vaikams po 20 minučių per dieną. Kiekvieną dieną!

Skaitykite vaikams, kurie patys dar to nesugeba, ir ilgai nenustokite, net jiems patiems išmokus skaityti. Svarbu yra ne tik skatinti vaiką pamėgti knygas, bet taip pat daug laiko praleisti kartu ir išlaikyti stiprų tarpusavio ryšį.

Tegu visa Lietuva skaito vaikams! Kviečiu Jus džiugiai pasitikti Tarptautinę vaikų gynimo dieną (birželio 1-ąją) ir kartu švęsti II Lietuvos ir Tarptautinę skaitymo balsu vaikams savaitę (gegužės 28 – birželio 3 dienomis).

Kviečiu tėvelius, globėjus, pedagogus, leidėjus, žurnalistus, aktorius, dainininkus ir kitų profesijų žmones, kultūros, mokslo, švietimo įstaigų, tarptautinių institutų, valdžios atstovus, visus skaitymo entuziastus skaityti vaikams balsu. Skaitykite visą savaitę ir toliau tęskite skaitymus kasdien Jums patogiu laiku. Skaitykite visur – namie, kultūros, ugdymo įstaigose, bibliotekose, knygynuose, prekybos centruose, viešajame transporte, kavinėse, parkuose, soduose, prie upės, ežero, jūros, ant piliakalnių...“