Jaunimo politikoje – grasinimai susidorojimu (papildyta)

Danas Dambrauskas (www.jlc.lt nuotr.)
Danas Dambrauskas (www.jlc.lt nuotr.)

Jaunųjų liberalcentristų pirmininkas, Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Danas Dambrauskas savaitgalį pagrasino susidorojimu Jaunųjų konservatorių lygos vicepirmininkui Ramūnui Maruniakui. „Duok telefoną ir kitą savaitę į Kauną pas tave atvažiuos „berniukai“ – jie kitaip šnekės“, – pasakoja iš Elektrėnų savivaldybės tarybos nario sulaukęs nedviprasmiškų grasinimų fiziniu susidorojimu R. Maruniakas. Incidentas įvyko kasmetiniame Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) rengiamame jaunimo lyderių forume Vištytyje.

R. Maruniakas Alfa.lt pasakojo esą D. Dambrauskas riebių keiksmažodžių ir grasinimų ėmėsi po to, kai jaunasis konservatorius išreiškė savo nuomonę esą liberalcentristai neturi jokios politinės ideologijos.

„Konfliktas kilo dėl ideologijos. Beprasidedant diskusijai aš pasakiau, kad liberalcentristai neturi politinės ideologijos ir viskas nuo to prasidėjo“, – pasakojo R. Maruniakas.

Anot jo, D. Dambrauskas staiga įtūžo ir ėmėsi grasinimų.

„Jis pasakė, kad pradės man laužyti kaulus. Šiuo metu esu susilaužęs vieną koją ir nešioju įtvarą, todėl jis teigė sulaužysiąs ir antrą. Apie žodžius, kuriuos jis vartojo, net nešnekėsiu. Jis sakė, kad aš esu tuščia vieta, kad žiurkė ir t.t. Bet čia dar nieko, galiausiai jis buvo pradėjęs kilti nuo stalo ir mojosi man trenkti. Gerai, kad buvo daugiau žmonių ir jį sustabdė“, – pasakojo užsipultas konservatorius.

Pasak jo, susitikus skirtingas politines partijas ir ideologijas palaikantiems jaunimo organizacijų lyderiams aštrių ginčų būna visuomet. Tačiau dar niekada R. Maruniakas teigė nepatyręs tokio grubaus elgesio: „Ir iki šiol politinės organizacijos nevengė ginčų, tačiau diskusijos būna vaisingos ir draugiškos, o šį kartą, pasirodo, žmogui pritrūko nervų ar kultūros“.

R. Maruniakas tvirtino, kad D. Dambrauskas konflikto metu nebuvo padauginęs alkoholio.

„Alkoholį vartojome, bet ten buvo tik alus ir pati pradžia vakaro. Danas tikrai nebuvo girtas. Jei jis būtų ten buvęs visiškai girtas, tai tiek jau to, gal būtume nuleidę viską, bet jis nebuvo girtas“, – baisėjosi kolegos liberalcentristo elgesiu konservatorius.

Su grasinimais susidoroti kaltinamu Elektrėnų savivaldybės tarybos nariu D. Dambrausku Alfa. lt kelias valandas susisiekti nepavyko. D. Dambrauskas neatsiliepė mobiliuoju telefonu, skambučius atmetinėjo. Popiet D. Dambrauskas paskambino pats.

„Jokio incidento nebuvo. Aš to žmogaus pirmiausia net nepažinojau, tik dabar sužinojau, kad jis - R. Maruniakas. Tą vakarą jis prisėdo prie mūsų stalo ir ėmė visus liberalcentristus vadinti vagimis, einančiais į valdžią verslo reikalų tvarkytis, be jokios ideologijos. Tuomet atsakiau jam, kad tai įžeidinėjimas, o ne diskusija. Jis teigė tik diskutuojąs. Aš jam bandžiau sakyti, kad visos ideologijos geros, kad reikia bandyti prisitaikyti pagal situaciją, kad versle geriau liberalios, šeimoje - konservatyviškos. Kaltinimai tęsėsi, o mes liovėmis su juo kalbėti. Gal tik mano pasakymą, kad tokia diskusija tolygi kojų laužymui, tas ligotas, vaistų ir alaus išgėręs žmogus galėjo interpretuoti kaip grasinimą“, - situaciją aiškino D. Dambrauskas.

Anot jo, „berniukai“ yra labai gražus žodis“, tačiau jais R. Maruniakui grasinta nebuvo: „gal jis mus palaikė berniukais, gal mano išvaizda tokia".

D. Dambrausko įsitikinimu viešindami konfliktą konservatoriai „žaidžia viešaisiais ryšiais“.

„Aš gerbiu žmogų, jis serga, bet man būtų gėda tokius dalykus rašinėti. Tokių raštų prirašinėti galima labai daug. Man tik nesmagu, kad tai vyksta jaunimo politikoje. Man net truputį gėda. O jei žmogui tikrai kas nors grasino, tegul kreipiasi į teisėsaugą, o ne į žiniasklaidą“, - Alfa.lt sakė D. Dambrauskas.

Dėl jaunųjų liberalcentristų pirmininko elgesio jaunieji konservatoriai kreipėsi į LiJOT valdybą, Elektrėnų savivaldybės tarybos Etikos komisiją, reikalaudami, kad būtų apsvarstytas ir labai griežtai įvertintas toks Dano Dambrausko poelgis. LiJOT valdyba ketina poelgį apsvarstyti per rugpjūčio mėnesį.