R. Sajienė atšaukta iš “Utenos trikotažo” direktorės pareigų

Šachmatai
Šachmatai
  © Photos.com
„Jūsų tarpininkas“
2007-07-13 19:01

Koncerno SBA valdomos didžiausios Lietuvoje trikotažo gamybos bendrovės "Utenos trikotažas" pareigų atstatydinta bendrovės direktorė Regina Sajienė. Ją poste laikinai pakeis Laimutis Žurauskas.

Tokį sprendimą priėmė bendrovės valdyba penktadienį vykusiame posėdyje, pranešė bendrovė per biržą.

„Utenos trikotaže“ buvo kilusi nesantaika tarp didžiųjų akcininkų ir bendrovės vadovės. Pagrindinis akcininkas koncernas SBA buvo išreiškęs nepasitikėjimą bendrovės vadove, tačiau kitas stambusis akcininkas investicijų fondas „Amber Trust“ palaikė direktorę.

Taip pat SBA buvo mesti kaltinimai pinigų plovimu ir kitais nesąžiningais veiksmais. Šiuos teiginius bendrovė griežtai paneigė ir įvardino juos kaip šmeižtą, siekiant sumažinti bendrovės vertę.

Po to buvo pranešta, jog akcininkai susitarė dėl bendrų bendrovės planų, o vienas iš susitarimo punktų buvo abipusis sprendimas iš direktorės pareigų pašalinti Reginą Sajienę

"Utenos trikotažas" per pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 4,565 mln. litų grynojo pelno – 2,8 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Per pirmus šešis mėnesius bendrovės pajamos išaugo beveik 4 proc. iki 65 mln. litų.

Pasak atstatydintos direktorės R.Sajinės, bendrovės pasiekti rezultatai yra geri ir ženkliai didesni nei prognozuota. Bendrovės per pusmetį tikėjosi gauti beveik 2,4 mažiau grynojo pelno.

47,77 proc. "Utenos trikotažo" akcijų paketas priklauso koncernui SBA, fondas "Amber Trust S.C.A." valdo 15,13 proc., o "East Capital Asset Management" - 10,04 proc. bendrovės akcijų.