Garsi aktorė prisipažino suvalgiusi savo placentą

Aktorė January Jones
Aktorė January Jones
  © SCANPIX
Alfa.lt
2012-03-30 08:00

Ayla Yavin, kinų medicinos ir akupunktūros specialistė, sako: „Devynis mėnesius moters organizmas kuria placentą, kurioje susikaupia daug naudingų medžiagų. Per gimdymą moteris netenka daug kraujo ir nusilpsta. Placentą patartina valgyti dėl dviejų priežasčių - joje yra oksitocino, meilės hormono, kuris stimuliuoja pieno gamybą ir padeda gimdai atgauti savo formą.“ Moteris teigia, kad po gimdymo oksitocino kiekis kraujyje sumažėja, todėl moterys blogai jaučiasi ir suserga pogimdymine depresija.

Aktorė J. Jones, vaidinanti televizijos seriale „Reklamos vilkai“, sako, kad skirtingai nei gyvūnai, suėdantys savo placentą žalią, jos placenta buvo išvirta, sudžiovinta, sutrupinta, sumaišyta su kinų žolelėmis, sudėta į kapsules ir vartojama kaip maisto papildas. J. Jones duodama interviu „People Magazine“ sakė: „Iš pradžių buvo gėda garsiai prisipažinti, kad vartoju kapsules iš savo placentos, bet vėliau su šia mintimi apsipratau. Žmonės yra vieninteliai žinduoliai, kurie nevalgo savo placentos. Siūlau mano pavyzdžiu sekti visoms mamoms“.

Neseniai mama tapusi A. Yavin sako nesistebinti tokiu garsios aktorės pasakojimu. „Aš taip pat valgiau savo placentą. Sukramčiau gabalėlį žalios placentos iš karto po gimdymo. Iš karto pajutau jėgų antplūdį Vėliau vartojau kapsules iš savo placentos. Vos tik pamiršdavau jų išgerti, jausdavau nuovargį“, - pasakoja moteris.

Tradiciškai ligoninėse placenta išmetama, jei motinos nepareikalauja ją pasiimti namo. Mokslininkai iki šiol nepriėjo vieningos nuomonės, ar moterims reikėtų valgyti savo placentą. Profesorius Markas Kristalas iš Bafalo universiteto sako: „Placentos valgymas tėra mada. Gyvūnai suėda savo placentą, bet jos nauda žmonėms nėra įrodyta moksliniais tyrimais“.

A. Yavin su tokia nuomone nesutinka: „Besilaukdamos moterys rūpinasi savimi ir savo sveikata, kad jų kūdikiai gautų visų reikalingų medžiagų. Kodėl vėliau visą savo „darbą“ turėtume išmesti į šiukšlių dėžę?“, - klausia moteris.