Policija: teismo sprendimo dėl Kedžio dukros perdavimo įgyvendinti nepavyko
jėga panaudota nebuvo

Drama Garliavoje
Drama Garliavoje
  © Erlendas Bartulis
BNS
2012-03-23 14:59

Anot pareigūnų, konfliktas buvo kilęs tarp D. Kedžio artimųjų ir motinos.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Dzindziliauskaitė paneigė viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, esą prieš mergaitę ar kitus asmenis panaudota prievarta.

Į Kedžių namus Garliavoje, Kauno rajone, atvykusiai L. Stankūnaitei dukros išsivežti nepavyko, ji iš namų jau išvažiavo.

„Policijos pareigūnų šiuo metu nebėra Klonio gatvėje, teismo sprendimo nepavyko įgyvendinti, šiandien nebus toliau tęsiamas (procesas )“, – penktadienį po vidurdienio BNS sakė K. Dzindziliauskaitė.

Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje buvo atskleista daugiau detalių, kad name buvo kilęs konfliktas tarp mergaitės motinos ir D. Kedžio artimųjų.

„Viduje, kai buvo pasakyta, kad mergaitę reikia perduoti ir vykdyti teismo sprendimą, mergaitę apsikabino močiutė (Laimutė Kedienė), senelis (Vytautas Andrius Kedys) ir (D. Kedžio teta) Audronė Skučienė įsikišo, mama L. Stankūnaitė ją norėjo paimti. Įvyko konfliktas tarp jų ir jie nukrito ant žemės“, – sakė Kauno policijos atstovė.

Anot jos, mergaitė buvo tąsoma į visas puses, atskirti konfliktuojančius bandė Kriminalinės policijos biuro darbuotojai. Tai pamatę vaiko teisių apsaugos pareigūnai paskelbė, kad teismo sprendimas nebus vykdomas.

K. Dzindziliauskaitė sakė, kad Viešosios policijos pareigūnų name nebuvo, jie buvo tik išorėje.

Anot Kauno policijos atstovės, antstolė Sonata Vaicekauskienė žadėjo kreiptis į teismą, prašydama išaiškinti, ar policijos atstovai gali patekti į namų vidų.

Ketvirtadienį Kėdainių rajono apylinkės teismas išdavė leidimą antstolei S. Vaicekauskienei prievarta paimti vaiką iš N. Venckienės namų. Antstolė S. Vaicekauskienė siekia įvykdyti teismo sprendimą ir aštuonerių metų mergaitę grąžinti mamai L. Stankūnaitei. Ši teismo nutartis neskundžiama.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N. Venckienės globojamą jos velionio brolio D. Kedžio ir L. Stankūnaitės dukrą perduoti jos motinai, tačiau sprendimas iki šiol neįvykdytas. N. Venckienė teigia, kad mergaitė atsisako vykti pas motiną.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.