Markevičius neigia, kad Nevera jam pranešė savo įtarimus dėl Raulušaičio
Nevera: Markevičius bando nusimuilinti

Jonas Markevičius
Jonas Markevičius
  © Robertas Dačkus
BNS | Alfa.lt
2012-03-20 14:40

J. Markevičius Antikorupcijos komisijai (AK) taip pat neigė, esą buvęs generalinio prokuroro pavaduotojas Andrius Nevera su juo pasidalijo įtarimais, esą informaciją dienraščiui „Lietuvos rytas“ galėjo nutekinti generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

EKSPROKURORO NEVEROS LIUDIJIMAI APIE VALSTYBINIŲ GAUJŲ KARUS

„Jokių duomenų, išskyrus gruodžio 28 dieną pateiktą pažymą, aš nesu gavęs“, – liudydamas komisijai sakė J. Markevičius, rodo paskelbta stenograma.

Perklaustas, ar A. Nevera jį informavo apie įtarimus dėl D. Raulušaičio, jis sakė tokių duomenų negavęs.

Sulaukęs replikos, jog apie tai skelbta žiniasklaidoje, J. Markevičius sakė: „Tada reikia klausti tų žmonių, nes tokių duomenų aš nesu gavęs.“

Antikorupcijos komisijos išvadose fiksuojamas buvusio generalinio prokuroro pavaduotojo A. Neveros liudijimas, kad tą pačią dieną, kai pasirodė dienraščio „Lietuvos rytas“ rašinys, jis iš FNTT gavo informaciją „apie prielaidas, kad informaciją galimai nutekino generalinio prokuroro pavaduotojas D. Raulušaitis, o galimas tokio poelgio motyvas – D. Raulušaičio ir jo žmonos glaudus bendravimas su A. Budriu“.

„Atsižvelgiant į klausimo svarbą, A. Nevera nedelsdamas su šia informacija supažindino prezidentės patarėją J. Markevičių, tačiau adekvačios ir įstatymo reikalaujamos reakcijos į tai nebuvo“, – rašoma išvadose.

Komisijos nariai vėliau prisipažino nežinantys, ar minėta informacija buvo pateikta tik žodžiu ar ir raštu. Pasak konservatorės Aurelijos Stancikienės, A. Nevera su gautais duomenimis nesikreipė į savo vadovą D. Valį, nes esą įvertino D. Raulušaičio svorį prokuratūroje.

Kalbėdamas apie prezidentės vaidmenį FNTT vadovų atleidimo istorijoje, J. Markevičius sakė, jog ji tik buvo informuota apie vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio planuojamus sprendimus.

„Ministras informavo apie numatomus veiksmus pagal tą pačią turimą informaciją, kad jo pareigūnai neperėjo melo detektoriaus ir jis atims iš jų leidimus“, – sakė J. Markevičius.

Taip pat patarėjas sakė, kad prezidentė „iš pat pradžių buvo kategoriška, ir šį klausimą kėlė ir premjerui, ir vidaus reikalų ministrui, ir prokurorams“, jog būtina kuo greičiau išsiaiškinti, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planus, tačiau kartu atsakydamas į replikas, kodėl iškart nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tvirtino, jog šalies vadovas negali nurodyti, kokia forma tas tyrimas turi būti atliekamas.

Vidaus reikalų ministras R. Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą, remdamasis VSD apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“.

Konservatoriams prieštaraujant tokiam ministro sprendimui, Seime tyrimą dėl FNTT vadovų atliko Antikorupcijos komisija. Ji savo išvadose konstatavo, jog vadovai atleisti nepagrįstai, ir pareikalavo R. Palaičio atstatydinimo. Ministras gynė savo sprendimą ir nesitraukė, tačiau, koalicijai atsidūrus ties griuvimo riba, pirmadienį paskelbė, kad atsistatydins. Ministrą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos atstovai sakė, jog pareiškimą ministras įteiks iki antradienio darbo dienos pabaigos.

Nevera: Markevičius bando nusimuilinti

„Aš žinau, kur aš buvau ir ką sakiau. Apie tai ir pasakiau (AK – Alfa.lt past.). Ir savo žodžių bei liudijimų neatsiimu, nes taip iš tikrųjų ir buvo. Be to, aš ne vienas važinėjau, buvo vairuotojas, kuris irgi puikiai žino, kur aš buvau“, – Alfa.lt teigė A. Nevera, komentuodamas pranešimus apie J. Markevičiaus paviešintą liudijimą.

Buvusiam generalinio prokuroro pavaduotojui sukėlė juoką replika, kad jis prezidentūroje gėręs kavą ir jokios informacijos patarėjui J. Markevičiui neperdavęs. „Šiaip savo smalsumui nuvažiavau? Tikiuosi, kad tokius dalykus fiksuoja prezidentūroje esančios vaizdo kameros. Tik nežinau, kiek saugomi tie įrašai, – svarstė A. Nevera. – Tačiau, kai žmogus (J. Markevičius – Alfa.lt) nori nusimuilinti nuo visų šitų reikalų, tai jau kitas klausimas. Manau, kad ikiteisminis tyrimas nustatys tas aplinkybes.“

Klausiamas, ar tiki, kad GP sugebės nešališkai, objektyviai nustatyti šios istorijos aplinkybes, „nenumuilins“ teisybės, A. Nevera sakė, kad „be jokios abejonės, manąs, kad taip gali atsitikti, taip turėtų būti“.

„Kitokį variantą sunkiai įsivaizduočiau, bet viską parodys laikas“, – tvirtino A. Nevera.