AK klausimai prezidentei: ką reiškia „ministras ne prie ko“?
visi klausimai

D. Grybauskaitė
D. Grybauskaitė
  © Lukas Pileckas
BNS
2012-03-09 11:51

„Antikorupcijos komisijos klausimai Respublikos prezidentei tik vakar užregistruoti Prezidento kanceliarijoje. Kai bus parengti atsakymai, informuosime“, – BNS penktadienį teigė Prezidentės spaudos tarnyba.

Antikorupcijos komisija dar praeitą penktadienį pranešė formuluojanti prezidentei šešis klausimus.

Komisija prezidentės prašo pateikti informaciją apie pokalbius su vidaus reikalų ministru, sprendžiant dėl FNTT vadovų teisės dirbti su slapta informacija atėmimo bei jų atleidimo, atskleisti pokalbių su atleistu FNTT direktoriumi Vitalijumi Gailiumi turinį.

Komisija taip pat klausia, ar teisingi Alvydo Medalinsko vieši pareiškimai, kad ji kalbėjo su juo apie FNTT vadovų atleidimą ir ar V. Gailiaus netinkamumą užimti FNTT vadovo pareigas grindė ir tuo, kad jis „nėra pasistatęs nuosavo namo“.

Komisija dar klausia, ar viešai pasakyta frazė komentuojant FNTT vadovų atleidimo istoriją, jog „ministras čia ne prie ko“ reiškia, kad R. Palaitis tik vykdė jos nurodymą.

Taip pat klausiama, ar tuometinio generalinio prokuroro pavaduotojo Andriaus Neveros jos patarėjui Jonui Markevičiui perduota informacija, susijusi su kitu prokuroro pavaduotoju Dariumi Raulušaičiu, dėl galimo informacijos nutekinimo, pasiekė šalies vadovę.

Taip pat šalies vadovės klausiama, ar ji žinojo apie generalinio prokuroro pavaduotojo D. Raulušaičio žmonos giminystės ryšius su dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausio redaktoriaus pavaduotoju Algimantu Budriu.

Dar vienas klausimas – ar ji žino kokių nors faktų, kad FNTT nevykdė tyrimų, susijusių su politinių partijų rėmėjais, atsižvelgdami į politikų nurodymus ar prašymus.

Seimo Antikorupcijos komisija praeitą penktadienį paskelbė išvadas, kuriomis reikalauja į darbą grąžinti atleistus FNTT vadovus, atstatydinti vidaus reikalų ministrą R. Palaitį, atleisti D. Raulušaitį. Prezidentei D. Grybauskaitei priekaištaujama, kad ji ir jos atstovai duoda konkrečius nurodymus jai tiesiogiai nepavaldžioms institucijoms.

BNS pasiteiravus, ar prezidentė iš tiesų reikalavo V. Gailiaus atleisti savo pavaduotoją Vytautą Giržadą, šalies vadovės spaudos tarnyba praeitą mėnesį teigė, kad „su buvusiu FNTT vadovu buvo kalbėta ir betarpiškai, ir telefonu“, o „prezidentė pabrėžė, kad FNTT vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.