Pasitelkus kūrybiškumą iš senų daiktų gimsta nauji

Pasitelkus kūrybiškumą iš senų daiktų gimsta nauji
Pasitelkus kūrybiškumą iš senų daiktų gimsta nauji
  © EKO redakcija
„EKO redakcija“
2012-03-01 14:23

Pasak ekodirbtuvių organizatorių, šiuo renginiu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjantį vartotojiškumą, į aplinkosaugą ir ekologiją. Turbūt visiems pasitaiko nusipirkti drabužį, kuris po kelių savaičių mums nebepatinka. Ar tvarkant spintą rasti seną apdarą, kurį norime išmesti. Tačiau ką su juo galime padaryti? Išeitis paprasta – pasitelkus kūrybingumą galima padaryti iš jo kažką gražaus ir puikaus.

„Akivaizdu, kad daugelis žmonių turi kūrybingumo gyslelę. Tačiau keista, kodėl taip retai ja naudojasi? Norėdami kažkam padovanoti dovaną ar papuošti kambarį ieškome išskirtinių daiktų parduotuvėse. Pirkdami vieną daiktą po kito nepastebime, kaip įsisukame į nuolatinį vartojimo ratą, o namuose gausėja mums nereikalingų pirkinių“, – sako ekodirbtuvių organizatorius M. Norbutas.

reklama

Pasak jo, nupirktas daiktas niekada nebus toks brangus ir mielas, kaip savo paties rankomis padarytas. „ Šiandien viešojoje erdvėje vis labiau kalbama apie aplinkosaugą, tačiau kiek iš tiesų prisidedame saugodami aplinką? Viena esminių problemų – nuolatinis vartojimo didėjimas, kurio pasekmės akivaizdžios: gausėjantis šiukšlių kiekis, aplinkos tarša produktų gamybos metu, nesiliaujantis gamtos resursų poreikis ir jų naudojimas“, – pasakoja projekto vadovas.

Ekodirbtuvių renginyje panevėžiečius kurti mokė menininkė Milda Lukoševičiūtė. Jos teigimu, norint nustebinti save ir kitus, reikia nedaug – kelių valandų darbo, medžiagų atraižų, poros senų sagų, siūlo, adatos ir, be abejo, kūrybingumo. „Visi seni sijonai ar suknelės gali tapti puikiais žaislais. Šiame renginyje siuvome meškučius, tačiau galima pasiūti ir lėlių, visokių kitokių fantastiškų dalykų. Kūrybai ir fantazijai ribų nėra“, – sako menininkė.

Mildos teigimu, savo rankomis sukurtas daiktas yra visiškai kitoks. „Siuvant dažnai galvoju apie žmogų, kuriam meškinas bus skirtas. Derinu spalvas, renkuosi puošimo detales, kurios galėtų patikti tik tam konkrečiam žmogui. Todėl ir dovana tampa išskirtinė – vienintelė tokia visame pasaulyje“, – sako Milda Lukoševičiūtė.

Į Semiotinių tyrimų centro ekodirbtuves susirinkę dalyviai džiaugėsi, kad tokie užsiėmimai, kurie yra tarptautinio Grundtvig projekto dalis, organizuojami būtent jų mieste. Dalyviams buvo atskleistos pagrindinės meškinų siuvimo taisyklės, padovanotos iškarpos, dirbtuvėms vadovavusi menininkė pasidalino meškinų kūrimo paslaptimis.

 

Pasitelkus kūrybiškumą iš senų daiktų gimsta nauji

Pasitelkus kūrybiškumą iš senų daiktų gimsta nauji