Zuokas: prezidentė klaidina visuomenę

Artūras Zuokas
Artūras Zuokas
  © Robertas Riabovas

„Prezidentę, matyt, suklaidino patarėjai, nes jie, matyt, neskiria biokuro katilo instaliavimo kainos nuo biokuro kogeneracinės elektrinės statybos. (...) Vieno biokuro katilo megavato instaliacija kainuoja apie 1 milijoną litų investicijų, jeigu kalbame apie biokuro kogeneracinę elektrinę, tai kaina vieno megavato instaliacijos būtų apie 2,5–2,7 milijono litų, tai šiuo atveju tai, kas buvo pasakyta iš prezidentės lūpų, tikrai yra klaidinys ir labai netiksli informacija“, – penktadienį žurnalistams sakė A. Zuokas.

Alfa.lt primena, kad šalies vadovė D. Grybauskaitė, kalbėdama apie Vilniaus šilumos ūkyje pastebimus monopolistinius darinius, pabrėžė, kad biokuro jėgainę sostinėje galima pastatyti ir pigiau, negu siūlo „Vilniaus energiją“ valdantis „Dalkia“.

„Lietuvoje biokuro katilinės statomos lėtai. Tam dabar Vyriausybė skiria ir skirs daugiau dėmesio. Tai gerai. Bet pasirodo, kad biokuro katilų statyba taip pat siūloma vykdyti be konkursų ir be konkurencijos, kaip padarė „Vilniaus energija“ su „Dalkia“ pavyzdžiu. Kur buvo pasiūlyta 300 megavatų galingumo katilinė už 500 mln. litų, kai rinkoje, norėčiau pasakyti, kad, jeigu būtų konkursas skelbiamas, apie 300 mln. litų“, – pirmadienį žurnalistams sakė prezidentė.

A. Zuokas komentuodamas skeptišką D. Grybauskaitės požiūrį į „Dalkia“ iniciatyvą, taip pat pasiūlė palyginti Vilniuje ir Kaune planuojamų statyti biokuro jėgainių kainas.

Pasak Vilniaus mero, Kauno miesto savivaldybė skaičiuoja, kad laikinojoje sostinėje 50 megavatų biokuro jėgainės statyba pareikalaus 250 mln. litų investicijų, tuo tarpu „Dalkia“ Vilniuje siūlo tokią pačią jėgainę, tik galingesnę negu Kaune, t. y. 500 megavatų, statyti už 500 mln. litų.

„Tai kosminis projektas. Ar tai reiškia, kad Kaune galima daryti nesąmones, o Vilniuje – ne?“ – stebėjosi A. Zuokas.

Jis tikino siūlysiantis D. Grybauskaitei „sėstis prie vieno stalo“ ir kartu aptarti Vilniaus miesto šilumos ūkio perėjimo prie biokuro naudojimo galimybes ir galimas finansines išlaidas.