Kas meluoja: Palaitis ar VSD?

R. Palaitis
R. Palaitis
  © Fotodiena.lt
BNS
2012-02-17 17:02

Valstybės saugumo departamentas (VSD) patvirtino atliekantis tyrimą dėl galimo informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“, tačiau nepatvirtina, kad teikė siūlymą vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui panaikinti buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų leidimus dirbti su slapta informacija.

Ministras teigė, kad VSD siūlė įvertinti minėtos tarnybos vadovų patikimumą.

Ministras R. Palaitis antradienį panaikino FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, vėliau tai tapo pagrindu atleisti minėtus asmenis iš einamų pareigų.

PALAITIS ATĖMĖ LEIDIMUS FNTT VADOVAMS DIRBTI SU SLAPTA INFORMACIJA

FNTT ISTORIJA: PREZIDENTĖ STOJO PALAIČIO PUSĖN

R. Palaitis savo sprendimą grindė, aiškindamas, kad gavo atitinkamą VSD teikimą.

„Šiandien gavęs Valstybės saugumo departamento siūlymą bei remdamasis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 18 straipsnio 2 dalimi, nusprendžiau panaikinti FNTT vadovų leidimą dirbti su įslaptinta informacija“, – per trumpą spaudos konferenciją šią savaitę sakė R.Palaitis.

Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 18 straipsnio 2 dalis numato, kad „paslapčių subjektas savo iniciatyva arba Valstybės saugumo departamento motyvuotu teikimu panaikina leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija“.

Tačiau VSD nurodo, kad ministrui buvo pateiktas ne siūlymas ar teikimas, o „įslaptintas raštas paslapčių subjektui – vidaus reikalų ministrui“.

„VSD minėtame rašte apibendrino informaciją, gautą tyrimų poligrafu metu. Sprendimus paprastai priima įslaptintos informacijos subjekto vadovas“, – nurodoma BNS penktadienį pateiktuose VSD atsakymuose.

Ministras penktadienį savo ruožtu BNS pakartojo anksčiau išsakytą teiginį – kad VSD rašte buvo siūlymas įvertinti FNTT vadovų patikimumą. Anot R. Palaičio, būtent dėl to jis atleido pareigūnus remdamasis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 18 straipsnio 2 dalimi.

Buvę FNTT vadovai sprendimą dėl atleidimo skundžia teismui.

R. Palaitis praėjusią savaitę pareiškė nepasitikįs ir V. Gailiumi, ir V. Giržadu. Iš pradžių nepasitikėjimas pareikštas V. Giržadu, nes jo pakartotinio tyrimo poligrafu, arba vadinamuoju melo detektoriumi, rezultatai buvo jam nepalankūs. FNTT direktoriumi V. Gailiumi nepasitikėjimas pareikštas, kai šis nepaisydamas ministro pozicijos pareiškė paramą savo pavaduotojui.

FNTT VADOVAI PRABILO ATVIRAI

Abu pareigūnai dar anksčiau tikrinti poligrafu.

BNS žiniomis, patikrinimai buvo atliekami dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.

FNTT direktorių skiria ir atleidžia vidaus reikalų ministras, jo pavaduotoją – taip pat ministras, tačiau prieš tai jis turi būti gavęs tarnybos vadovo teikimą.

FNTT laikinai vadovauti paskirtas Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.