Romanovas: partijoje nebus iškrypėlių

Vladimiras Romanovas
Vladimiras Romanovas
  © Vytenis Petrošius
BNS
2012-02-12 16:25

Tačiau jis partijos pirmininku tapti nepanoro, teigė neturįs tam pakankamos patirties ir į partijos vadoves pasiūlė Kauno bendrijos „Viltis“ pirmininkę Joaną Šimanauskienę.

„Idėjinis lyderis visuomet vis tiek liks V. Romanovas“, – suvažiavime sakė J. Šimanauskienė.

Kitos kandidatūros nebuvo siūlomos ir svarstomos. Už J. Šimanauskienės kandidatūrą balsavo 1268, prieš – 61 delegatas.

Kai kurie suvažiavimo dalyviai pripažino, jog už J. Šimanauskienę balsavo jos nepažinodami. Keli žmonės iš salės paklausė apie kandidatės išsilavinimą, prašė prisistatyti. Kandidatė prisistatydama paminėjo turinti lituanistės išsilavinimą, 23 metus auginusi neįgalų vaiką, o šiuo metu dirbanti „vienoje įmonėje“.

J. Šimanauskienė po suvažiavimo teigė nieko nekomentuosianti žiniasklaidai, nes jos atstovai į renginį nebuvo kviesti, ir nurodė, jog viskas bus pranešta „laikraštyje ir per LNK televiziją, su kuria pasirašėme sutartį“.

V. Romanovas, akcinės bendrovės Kauno tiekimas direktorius Vaclovas Macijauskas, Kauno futbolo ir beisbolo klubo prezidentas Romualdas Kontrimas, V. Romanovo valdomo futbolo klubo „Hearts FC“ direktorius Sergejus Fedotovas, „Žalgiriečių veteranų“ klubo prezidentas Anatolijus Čupkovas, buvęs krepšininkas, treneris Vitoldas Masalskis bei dar keli delegatai buvo išrinkti Lietuvos žmonių partijos valdybos nariais.

Į steigiamąjį susirinkimą sekmadienio popietę susirinko 1 393 žmonės. Pagal įstatymus naują partiją įsteigti gali ne mažiau nei 1 tūkst. steigėjų.

Sakydamas trumpą kalbą, V. Romanovas sakė, jog labai jaudinasi, nes nesitikėjo, kad atvyks tiek žmonių.

„Nenueisime tiesos link, jei nesusikalbėsime tarpusavyje, negirdėsime protėvių balso, praeities istorijos, neįvertinsime tūkstančio metų iki mūsų eros kurtos kultūros, kuri ištrinta ir sunaikinta pirma vokiečių istorikų, o dabar šiuolaikinių mokslininkų, kurie padeda vadovams kurti naują politinę istoriją. Šiuolaikiniai istorikai sako, kad lietuviai buvo beraščiai, tai yra netiesa, ir mūsų tikslas šitą įrodyti“, – savo kalbą skaitė V. Romanovas.

„Mūsų grupė turi aliuminio gamyklą, mes uždirbame nuo 0 iki 10 dolerių, o karinėje pramonėje tas pats kilogramas atneša jau 2 tūkst. dolerių, tai 1 990 dolerių uždirba karinė monopolija. Tu visada būsi vergas, priklausomas, ir kur tie pinigai eina – jie eina, kad mus apkvailintų, sukurtų istoriją, ir taip todėl pasaulį kuria karo monopolijos, kurdamos savo kultūrą, popkultūrą, istoriją. Šis virtualus pasaulis valdo ne tik mus, bet sukuria mus kaip biomasę savo poreikiams. Mūsų uždavinys – išsilaisvinti nuo šio monstro“, – sakė V. Romanovas.

Romanovas: partijoje nebus iškrypėlių ir užsieniečių, kurie nori apgauti Lietuvą

TV3 televizijos laidoje „Savaitės komentarai“, komentuodamas savo partijos tikslus, verslininkas nebuvo labai kalbus. Žurnalistei pasakė, kad pats neketina kandidatuoti nei į Seimą, nei siekti kažkokio konkretaus posto. Anot V. Romanovo, tai turi daryti profesionalai. „Aš ir neinu į politiką. Kas jums pasakė, kad aš einu į politiką? Partiją sukurti – čia kaip instrumentas. O aš – ne politikas. Politika yra specialybė, tą darbą reikia mokėti daryti“, – teigė bankininkas.

Tačiau verslininkas buvo tiesmukas, kai žurnalistė paklausė, kokių žmonių jis nepriims į savo kuriamos partijos gretas. „Iškrypėlių ir užsieniečių, kurie apgaudinėja Lietuvos tautą“, – išrėžė Lietuvos žmonių partijos įkūrėjas.

Nėra aiški nei politinė kryptis, nei partinė programa

Partijos programa dalyviams nebuvo išdalyta, suvažiavimo dalyviams buvo trumpai pristatyta jos preambulė. Susirinkimui pirmininkavusiai J. Šimanauskienei pasiteiravus, ar reikia pristatyti visą programą, dauguma dalyvių balsavo už tai, kad to nereikia. Partijos programa buvo patvirtinta ženkliai daugumai balsavus už, be diskusijų ir prieštaravimų.

J. Šimanauskienė trumpai paminėjo, jog partijos programoje, be kita ko, numatoma gerinti santykius su artimiausiais kaimynais, pritariama tiesioginiams merų rinkimams, pasisakoma už prokurorų ir teisėjų „neliečiamybės panaikinimą“.

„Daugelis nebetikite niekuo ir teisingai darote. Pasitikėkite tik tais, kurie atsakingai žada“, – ragino J. Šimanauskienė.

Klausiamas apie naujos partijos ideologinę kryptį, V. Romanovas teigė savo požiūrius į daugelį dalykų išdėstysiąs rašomoje knygoje.

„Man artimos visos partijos, visos jau susikūrė, gerų žmonių yra“, – teigė verslininkas, pažymėjęs, kad jo inicijuota partija į koaliciją eitų „su visais“.

Susirinkime patvirtinti naujos partijos įstatai, išrinkta partijos Etikos komisija. Numatoma partijos pirmininko kadencija – dveji metai.

Kaip teigiama Lietuvos žmonių partijos įstatų projekte, „partijos tikslai yra partijos programos bei partijos rinkimų programos įgyvendinimas, valstybės ir socialiai saugios visuomenės gerovės siekimas, kultūros ir sporto prieinamumas įvairioms visuomenės grupėms, kultūros tradicijų bei kultūrinės įvairovės puoselėjimas“.

2009 metais V. Romanovas mėgino balotiruotis į Lietuvos prezidento postą, tačiau jo kandidatūra nebuvo registruota, nes neatitiko Konstitucijoje keliamų reikalavimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.