Kaip padėti droviam vaikui

Vaikas
Vaikas
  © 123rf.com

„Tylintis ir drovus vaikas dažniausiai jaučiasi nesaugiai. Todėl geriausias būdas jį paskatinti ir padrąsinti – saugumo kūrimas, pavyzdžiui, organizuojant tokias veiklas, kur vaikas įsitrauktų į bendrą darbą su kitais, gautų palaikymą“, – aiškina „GEBU“ psichologė Inga Truskauskaitė.

Drovus vaikas, anot pašnekovės, taip pat gali būti dėl to, kad nedrįsta bet ko imtis, bijodamas nesėkmės.

Tuomet, pasak Ingos, reikėtų skatinti tokį vaiką, skiepijant jam įsitikinimą, kad klaidos yra normali gyvenimo dalis, nebausti už klaidas, o ieškoti būdų, kaip iš jų galima pasimokyti.

Taip pat drovūs, pasak psichologės, būna socialiai baikštūs vaikai, kurie nepasitiki kitais, bijo prisileisti svetimus žmones prie savęs.

„Tokiems vaikams svarbus yra pozityvus patyrimas, tai yra sėkmingo bendravimo su kitais pavyzdys. Šiuo atveju gali padėti kokia nors veikla, ypač ilgalaikė, pavyzdžiui, dviese, kurios metu gali užsimegzti pasitikėjimo santykis“, – dalijo patarimus I. Truskauskaitė.

Anot Ingos, jei vaikas yra apatiškas, jis toks gali būti dėl per didelio psichologinio krūvio, įtampos, galbūt net depresijos.

„Tokiam vaikui reikia skirti dėmesio, stengtis įtraukti jį į bendrą veiklą bei skatinti vaiko fizinį aktyvumą, organizuojant žygius, iškylas, tačiau jokiu būdu jo neverčiant užsiimti aktyvia sporto veikla“, – teigė psichologė.

Būsimo pirmoko tėvai baiminasi ne tik dėl vaiko drovumo, bet ir galimų mokymosi sunkumų.

I. Truskauskaitė teigia, kad mokymosi sunkumų priežastys yra įvairios: „Mokymosi sunkumų vaikas gali patirti dėl emocinių sunkumų, pavyzdžiui, depresijos, tėvų skyrybų, naujagimio šeimoje.

Taip pat dėl santykių mokykloje, pavyzdžiui, nesutarimų su bendraamžiais ar įtemptų santykių su mokytojais.“

Psichologė pažymi, kad mokymosi sunkumų vaikas gali patirti ir dėl žemo intelekto, kai vaikas tiesiog yra negabus ar mokymosi negalių – įvairių subtilų nervų sistemos funkcijų sutrikimų.

Visgi I. Truskauskaitė mokymosi sunkumų turinčio vaiko tėvams pataria neignoruoti problemos ir nesitikėti, kad viskas susitvarkys savaime.

Ji pabrėžia: „Jokiu būdu nereikėtų vaiko bausti už tai, kad jam nesiseka mokykloje. Reaguoti reiktų priklausomai nuo mokymosi sunkumų priežasties.“

Visos įdomiausios temos Jūsų laukia TV3 pokalbių laidoje „Ką manai?“ su Agne Armoškaite kasdien, išskyrus pirmadienį, 17.40 val.!

 

Kaip padėti droviam vaikui

Vaikas
+4