Keliaukite ekologiška transporto priemone po regioninius parkus

Keliaukite ekologiška transporto priemone po regioninius parkus
Keliaukite ekologiška transporto priemone po regioninius parkus
  © EKO redakcija
„EKO redakcija“
2012-02-01 16:10

Parko direkcija nori sužinoti, ar dviratis yra mėgiama poilsio priemonė, ar jie lankėsi Neries regioniniame parke, kaip keliauja – po vieną, du ar grupėmis, ar yra tekę vykti traukiniu iki Lazdėnų geležinkelio stoties ir kartu vežti dviračius ir t.t. Vyr. specialisto teigimu, apklausa siekiama visa tai išsiaiškinti ir pagerinti turistų susisiekimą su Neries regioniniu parku, o Lazdėnų geležinkelio stotelėje įrengti dviračių nuomos punktą.

„Mėgstantiems aktyvų poilsį, keliones gražiomis mūsų parko apylinkėmis nereikėtų vežtis dviračių automobiliuose. Jie atvykę į minėtąją stotelę nuomos punkte galėtų už prieinamą kainą išsirinkti dviratį“, – sako S. Pupininkas. Pasak specialisto, Neries regioniniame parke įrengti penki pažintiniai maršrutai, kurių ilgiausia žiedinė trasa kairiuoju Neries krantu driekiasi 23 km. Trasa yra labai įspūdinga, nes vingiuoja miškais, pakeliui daug įvairių gamtos ir kultūros įdomybių. „Trejus metus bendradarbiaujame su AB „Lietuvos geležinkeliai“ iš Kauno, Vilniaus į Lazdėnus vykstantiems keleiviams taikėme nuolaidą už dviračio gabenimą. Nuo šių metų ši nuolaida bus nuolatinė“, – aiškina S. Pupininkas.

Specialisto teigimu, atsakydami į anketos klausimus daugiau kaip 73 proc. respondentų nurodo, kad dviračių nuomos punktas Lazdėnų geležinkelio stotelėje būtų reikalingas. Beveik 34 proc teigia nuolat keliaujantys po gražias Neries regioninio parko apylinkes ir pripažįsta, kad dviračių nuomos punktas „būtų naudingas, nes sudarytų galimybę keliauti grupėmis, kuriose vienas ar kitas narys neturi nuosavo dviračio, bet norėtų prisijungti prie kelionės“.

Neries regioninis parkas garsėja savo vaizdingomis apylinkėmis, mažučiais kaimeliais ir senosios Lietuvos istorijos klodais. Parkas įsteigtas pačioje gražiausioje Neries atkarpoje, yra turistams labai patraukliame, gerais krašto keliais sujungtame trikampyje Vilnius – Trakai – Kernavė. Todėl, S. Pupininko teigimu, čia nuolat yra daug turistų, ypač vasarą, nes puikūs vaizdai, poilsis gamtoje teikia ramybę ir atgaivą. Ypač populiarėjantis turizmas, kelionės dviračiais čia pritraukia ir galėtų dar daugiau pritraukti žmonių, kurie savaitgaliais nori pabėgti iš miestų šurmulio.

Kelionė dviračiais yra ne tik sveikatai naudingas sportas. Tai ir ekologiška transporto priemonė. Pasak parko specialisto, dviratis niekada neteršia gamtos, todėl juo galima keliauti atokiausiais miško takeliais, sustoti pasigrožėti nuostabia gamta.

Neries regioninio parko direkcija apie galimybę steigti Lazdėnų dviračių nuomos punktą prašo žmonių išsakyti savo nuomonę iki vasario 13 dienos. Jeigu gyventojai pritars šiam sumanymui, pasak Sauliaus Pupininko, bus ieškoma lėšų šiam projektui įgyvendinti.