Kedžio ir Stankūnaitės duktė vėl traumuojama

N.Venckienė (Petro Malūko nuotrauka)
N.Venckienė (Petro Malūko nuotrauka)
  © „Lietuvos žinios“
Alfa.lt
2012-01-31 18:58

Panevėžio teismas neseniai atmetė N. Venckienės prašymą stabdyti skubų mergaitės perdavimą motinai. L. Stankūnaitės tėvas pasakojo, kad prieš tai teisėja pasikvietė antstolį. Jis filmuodamas klausinėjo mergaitės, ar ši nori gyventi su motina. Šią medžiagą N. Venckienė paskui neva siuntė teismui kaip įrodymą, kad mergaitė su L. Stankūnaite gyventi nenori. Pasak L. Stankūnaitės tėvo, dukra jau svarsto šiuos N. Venckienės ir antstolio veiksmus skųsti teismui.

„Čia ji išsikvietė kažkokį antstolį pas save į namus. Nufilmavo vaiką su antstoliu. Ir tai reiškia, kad vaikas atsisakinėja motinos, kad nori gyventi su Venckiene. Parašyta aiškiai – „aš nenoriu gyventi su Laima. Aš nenoriu gyventi su Laima todėl, kad jos draugai man kišo į burną... Laima stovėdavo ir ne kartą žiūrėdavo. Ir net vieną kartą sakė, kad tylėčiau“, – apie mergaitės apklausos metu darytus įrašus pasakojo Stasys Stankūnas.

L. Stankūnaitės tėvo nuomone, N. Venckienė veikia pagal tą patį principą kaip ir Drąsius Kedys: „Kaip Kedys darė: be jokių psichologų, be vaikų teisių, be nieko. Ką pasakė, tą vaikas pakartojo, įrašė. Ir dabar ji tuo pačiu principu kartoja vėl tą patį. Tai advokatas dabar patars kaip daryti: ar čia tiesiogiai į teismą kreiptis, ar kaip daryti.“

Pasak S. Stankūno, į mergaitę apklaususį antstolį seniau kreipėsi jo dukra, tačiau jo pagalbos nesulaukė. Antstolis neneigė, kad lankėsi pas N. Venckienę.

„Atėjo ir paprašė paslaugos, kurią gali suteikti antstolis. Paklausiau, ar ji (mergaitė – Alfa.lt) sutinka. Ji neprieštaravo“, – pasakojo antstolis Valdas Zubinas.

N. Venckienės motina dukters ir antstolio veiksmuose nieko blogo nemato, tačiau priešingai mano vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė. Pasak jos, taip vaikas globėjos namuose vėl traumuojamas. E. Žiobienę stebina, kad vaiko apklausoje nedalyvavo nei vaiko teisių pareigūnai, nei psichologai.

„Aš manau, kad visais atvejais ir globėja, ir visi kiti asmenys turėtų pirmiausia galvoti apie vaiką, apie tai, ką jie daro. Viena yra pateikti apeliacinį skundą, pateikti savo dokumentus ir grįsti savo poziciją, bet visi tie dalykai turėtų netraumuoti vaiko. Visi papildomi filmavimai, vėl papildomi bandymai, antstolių įtraukimai yra papildomi vaiko išgyvenimai, ko iš tikrųjų tikrai nereikia tam žmogeliui“, – sakė E. Žiobienė.

Taip pat ji priminė, kad pagal įstatymus visada apklausiant vaiką turi dalyvauti Vaiko teisių tarnyba. E. Žiobienė Kauno vaiko teisių pareigūnų jau anksčiau prašė įvertinti N. Venckienės kaip globėjos elgesį ir peržiūrėti globą. Kol kas atsakymų laukiama.