Architektas Tomas Gecas: kuriu sau ir kitiems

Architekto Geco svetainė
Architekto Geco svetainė
Būsto vizija
2007-05-11 11:08

Kalbiname Tomą Gecą tema ne tik aktualia mūsų skaitytojams, tai yra apie būsto interjerą, bet itin svarbia pačiam architektui. Tris metus projektavęs ir kūręs savų namų viziją, architektas neslepia džiaugsmo, jog greičiausiai Kalėdas ir Naujuosius metus sutiks naujuose, su meile ir maloniu rūpesčiu kurtuose 150 kv.m. ploto namuose.

Susikurti namus, pasirodo, nepaprasta ne tik paprastiems žmonėms, bet ir specialistams. Tad mūsų užduotis išsiaiškinti kokias vertybes kuriamuose projektuose deklaruoja architektas, kokios stilistikos puoselėtojas bei kokių idėjų šalininkas Tomas Gecas esti.

Pirmomis pokalbio minutėmis architektas atskleidžia polinkį į klasikinį stilių ir pateikia šūsnį realizuotų projektų nuotraukų.

Iš tiesų, modernios stilistikos elementų nėra daug, o ir pats architektas priduria, kad modernumo, kuriam nėra taisyklių, ne itin mėgsta. Pasak menininko, modernumas yra laikina, šiandien gražu, o rytoj jau pabodę, todėl kurti laikinus dalykus nežavi.

Klasikinis stilius, architekto teigimu, suteikia prabangos oazę, kuria jaukią atmosferą, be to, klasika yra patikrinta laiko, tai yra istorija, natūralumas, tikrumas, ne butaforija, pabrėžia Tomas. Būtent detalės, jų gausa, kuria namų erdvės jaukumą ir šilumą, todėl svarbu nebijoti interjero detalių gausos namuose. Architektas pažįmi, kad svarbus erdvės vientisumas, tačiau mielai įvairuoja stilistikomis, ypatingai laisvalaikio paskirties erdvėse nevengia įvairių kultūrų, egiptietiškų, rytietiškų motyvų, moderno elementų. Minimalizmas – atrakcija, kuriai priešiškas lieka architektas.

Pasidalindamas profesine patirtimi ir žiniomis, Tomas Gecas akcentuoja interjero projektavimo eigos pradžią. Ypatingai svarbu surasti gyvenamosios vietos charakterį, įžvelgti namo ir buto sąsają, tai yra išorės ir vidaus ryšį. Tai būtų pirminis impulsas tolesnei kūrybai. Planuojant erdves, svarbu atkreipti dėmesį į langų kryptis. Jei mėgstate pasilepinti ryto saule, vadinasi miegamojo ir virtuvės langai turi būti nukreipti į rytus. Jei ne, tuomet į vakarus ar net šiaurinę pusę. Kuriant būstų interjerus, tiek klientams, tiek sau, Tomas akcentuoja funkcionalumą bei tradicijas, kurias perteikia klasikiniu stiliumi, o paklaustas apie madą, teigia jos nesivaikantis.

Architektas siūlo drąsiai kurti būsto viziją, baldus patiems, dekoruoti namus, nebijoti eksperimentuoti, o idėjų ir naujovių semtis iš aplinkos, gamtos bei įvairių užsienio spaudos leidinių. Pabaigai architektas prasitaria, kad namų dekoravimą drąsiai patiki pačiam klientui, nes namų šeimininkas geriausiai žino savo gyvenimo būdą, labiausiai pažįsta gyvenamąją erdvę.