Varanavičius: nematau prieš ką kariauti, prezidento posto sieksiu

Liutauras Varanavičius
Liutauras Varanavičius
  © Tomas Vinickas
Marius Zaremba | Alfa.lt
2012-01-23 17:40

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomasis komitetas sustabdė Vilniaus apskrities futbolo federacijos (VAFF) narystę LFF. Šiuo žingsniu pasipiktinęs VAFF prezidentas penktadienį vykusioje konferencijoje neigė kaltinimus ir negailėjo aštrių žodžių LFF prezidentui Liutaurui Varanavičiui.

LFF vadovas portalui Alfa.lt pakomentavo R. Vaigino išsakytus žodžius ir pateikė federacijos poziciją dėl VAFF narystės sustabdymo.

Kokie jūsų komentarai dėl R. Vaigino pasisakymų VAFF konferencijos metu?

Apie Rito Vaigino pasisakymus skaičiau tik spaudoje dėl to, kad dviejų valandų konferenciją įvertinti reikėtų atskiro darbo. Kokie gali būti komentarai? Vykdomasis komitetas pagal LFF įstatus gali laikinai sustabdyti narystę, jei narys pažeidė įstatus, jų nevykdė arba vykdė neteisingai. Mes pasielgėme taip, kaip numato įstatai. Kol VAFF nevykdys to, ką nurodo įstatai, jų narystė bus sustabdyta. VAFF visiškai pašalinti LFF teisės neturi.

Kokiais pažeidimais yra kaltinamas VAFF?

Drausmės komitetas VAFF įpareigojo atsakyti į tam tikrus klausimus, kuriuos jie ignoravo, ir atsakymo nesulaukėme. Taip pat jie neįvykdė įsipareigojimo pakeisti tam tikrus įstatus, kad jie atitiktų LFF tipinius įstatus. Jie buvo patvirtinti visoms apskritims ir tik VAFF patvirtino savo įstatus.

Tačiau naujieji įstatai buvo patvirtinti ir nesulaukė jokių priekaištų nei iš UEFA ar kitų institucijų.

Šiuo atveju tai yra LFF kompetencija. VAFF išsiuntėme tipinius įstatus. Jų Vilniaus apskrities futbolo federacija nepriėmė. Tai yra tiesioginis LFF nutarimų nevykdymas.

Naujieji įstatai buvo apeliacija į savarankiškumą, ar tokios teisės LFF narės neturi?

Tai yra vykdomojo komiteto sprendimas ir tokiu atveju visos narės turi jį vykdyti. Kai LFF gauna nurodymus iš UEFA, apie jokius svarstymus nėra nė kalbos. Tipinius įstatus yra privaloma priimti. UEFA yra nurodžiusi, kad iš kiekvieno LFF nario reikia išreikalauti, kad įsirašytų tam tikrus punktus. Todėl VAFF narystės sustabdymas yra ir UEFA nurodymas.

VAFF yra kaltinami neveiklumu. Ar R. Vaigino pateikti federacijos pasiekimai netenkina LFF?

Buvo minimi pinigų išmušimo klausimai dirbant valstybinėse pareigose. Nežinau, ar tai pačios federacijos nuveikti darbai. Taip pat yra konkreti situacija su Sekmadienio futbolo lyga (SFL). Lygos klubai yra ignoruojami ir nepriimami į narius. Tai yra masiškiausias ir svarbus Lietuvos futbolo darinys. Esame surengę tris susitikimus su vadovais ir tikėjomės, kad VAFF pradės kreipti dėmesį į SFL, tačiau beveik 60 Vilniuje veikiančių klubų ir toliau yra ignoruojami.

Ar VAFF privalo priimti naujus narius?

Pagal VAFF įstatus jie privalo priimti visus narius, kurie veikia Vilniaus apskrityje. Kitu atveju federacija turi pagrįsti, kodėl atmeta narystės siekiančią organizaciją.

VAFF kaltina LFF izoliacija ir konkurentų prezidento rinkimuose pašalinimu.

Šie pareiškimai man keisti. Kandidatus į prezidentus gali siųsti bet kuris narys, o VAFF turi palaikymą tik Vilniaus apskrityje. Kaip jie tikisi įtikinti 80 atstovų turėdami 5 balsus?

Ar dalyvausite rinkimuose?

Taip.

R. Vaiginas minėjo, kad 2010 metais savo kadenciją pratęsėte dvejiems metams...

Tai buvo ne tik mano kadencijos, bet ir vykdomojo komiteto narių kadencijos pratęsimas pagal FIFA ir UEFA praktiką su Blatteriu ir Platini.

Ar apie tai UEFA buvo informuota?

UEFA informuojame apie kiekvieną vykdomojo komiteto sprendimą.

VAFF žada perversmą, jei būsite perrinktas prezidentu. Kaip reaguojate į tokius pasisakymus?

Aš nesuprantu, kaip žmonės neturėdami jokios patirties futbolo struktūroje gali švaistytis tokiais absurdiškais pareiškimais. Grasinimai, kad į valdžią atėjęs naujasis seimas kišis į futbolo federacijos veiklą, parodo, kokio lygio yra VAFF vadovai.

VAFF skelbia jums karą. Ar jis bus?

Nematau su kuo kariauti. Mes norime, kad jie vykdytų nurodymus. Tai yra ne mano asmeninis noras, o 11 žmonių vykdomojo komiteto vienbalsis sprendimas. Jei jie negerbia savo kolegų, tai nežinau ką ir pridurti. Kiekvienas turi savo nuomonę, tačiau bendrų taisyklių reikia laikytis.