„Dalkia“ investuos į biokuro jėgainę Vilniuje

Dalkia investuos į biokuro gamyklą
Dalkia investuos į biokuro gamyklą
  © „Lietuvos žinios“

Įgyvendinus šį projektą šilumos gamybai 60 proc. būtų naudojama biokuro, sakė Vilniaus miesto meras.

Investicijos suplanuotos trejiems metams. Statant biokuro gamyklą visi pirkimai būtų vykdomi per Centrinę viešųjų pirkimų organizaciją, patikino A. Zuokas.

Pasak „Dalkia Eastern Europe“ valdybos pirmininko ir prezidento Jeano Sacreste, būtų statoma 300 MW jėgainė, o investicijos siektų 500 mln. Lt. Reikiamas lėšas suteiktų „Dalkia“ investuotojai, tokie kaip Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB). Jis akcentavo, kad investicijos Vilnių pasiektų, jeigu būtų tam tikra teisinė aplinka.

„Tokia galimybė atsiranda smarkiai pabrangus dujoms“, – akcentavo meras.

„Mes nuo pavasario teikiame pasiūlymus Energetikos ministerijai ir Vyriausybei pasiūlymus. Mes, vilniečiai, už 450 mln. Lt perkame dujų šildymui, tad iš jų 300 mln. Lt atitektų vietos miškų augintojams“, – naudą įžvelgė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Biokuro jėgainę numatoma statyti prie Trečiosios termofikacinės elektrinės Gariūnuose.

Kubilius: gerai, kad atrandamos naujos iniciatyvos, užuot ieškojus kaltų

Premjeras Andrius Kubilius sveikina Vilniaus miesto savivaldybę, kurios vadovybė trečiadienį pranešė apie tai, kad „Dalkia Eastern Europe“ planuoja investuoti 500 mln. Lt į naujos biokuro jėgainės statybą Vilniuje, kuri, anot Vilniaus mero A. Zuoko, šilumos kainą sostinės gyventojams sumažintų 20 proc., tačiau pabrėžė, kad tokius planus turi įvertinti specialistai.

„Nesiimu vertinti, nes nežinome konkretesnių dalykų, bet taip, kaip ir kitose Lietuvos savivaldybėse, gerai, kad ir Vilniuje yra pradedama suvokti, jog Vilniaus savivaldybė ir jos šilumos tinklai yra visų pirma Vilniaus reikalas. (...) Galiu pasveikinti, kad atsiranda naujų iniciatyvų, o ne vien tik ieškoma, kas kaltas – ar premjeras, ar energetikos ministras, ar, kaip antradienį paaiškėjo, ir prezidentė.

Ar tie planai yra realūs, racionalūs, turėtų pasakyti ekspertai“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Kubilius.