„Žalgirio arenos“ apsauga privertė išmesti laikraščius apie Sausio 13-ąją

Žmonės, norėję patekti į koncertą, turėjo išmesti laikraštį (Kristinos Bėdaitės nuotr.)
Žmonės, norėję patekti į koncertą, turėjo išmesti laikraštį (Kristinos Bėdaitės nuotr.)
Alfa.lt
2012-01-13 19:16

Korporantai ir juos palaikantys žmonės savo dėmesiu bandė atkreiptį dėmesį į tai, kad šio dirigento koncertas yra ne laiku, kadangi Sausio 13-ąją Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena.

Anot protestuotojų, Vladimiro Romanovo kvietimu koncertuos prieštaringai vertinamas rusų dirigentas Valerijus Gergijevas. V. Gergijevas jau ne vienerius metus dalyvauja Rusijos valdžios užsakomuose koncertuose, tad dažnai yra įvardijamas kaip Rusijos valdžios propagandos įrankis.

V. Gergijevas rusų okupuotame Cchinvalyje surengė koncertą, kuriame skambėjo D.Šostakovičiaus 7-toji („Leningrado“) simfonija, kadaise sukurta specialiu Stalino užsakymu, norint motyvuoti šalį kovoje su naciais. Ši simfonija yra laikoma Sovietų Sąjungos galios simboliu. Koncertas vyko liepsnojant gruzinų kaimams, kurių gyventojai netoli koncerto vietos buvo įkalinti narvuose. Tokie veiksmai yra nepateisinami.

Studentų akciją sustabdė apsauga

Korporacija Neo-Lithuania savo akciją pradėjo šalia Nemuno salos esančiose prieigose ant pėstiesiems skirtų tiltų. Ten protestuotojai dalino laikraščius, kurie buvo išleisti 1991 metų sausio 14 dieną, ir uždegė žvakutes, kurios einantiems į koncertą turėjo priminti, kad Sausio 13-oji Lietuvoje yra gedulo diena. Laikraščių buvo išdalinta daugiau nei 1 tūkst. vienetų (bilietus į koncertą nusipirko apie 6 tūkst. žmonių). Protesto akcija praėjo ramiai, einantys į koncertą žmonės mielai iš akcijos dalyvių rankų ėmė laikraštį. Visgi nebuvo išvengta ir nemalonių situacijų. Vienas vyras demonstratyviai paėmęs laikraštį jį numetė ant žemės ir sutrypė, sakydamas, kad bent nebus slidu.

Dalis protesto akcijos dalyvių turėjo klausytis koncerto arenoje, vilkėdami marškinėlius su užrašu „Aš palaikau Gruziją!“, tačiau apsaugos darbuotojai marškinėlius liepė nusivilkti. Jų teigimu, daugiau nei 10 žmonių vienoje vietoje vilkintys vienodą aprangą daro reklamą. Tačiau paklausus, ką gali reklamuoti balti marškinėliai su užrašu „Aš palaikau Gruziją!“, apsaugos darbuotojai negalėjo atsakyti.

Be to, portalui Alfa.lt koncerte dalyvaujantys protesto akcijos nariai sakė, kad į koncertą atėjusiems buvo išdalinti lankstinukai, o juose - nepakeista programa. Tuo tarpu šiandien V. Gergijevas viešai pareiškė, jog jis nežinojo, kad Sausio 13-oji Lietuvoje yra gedulo diena. Jis buvo pakviestas koncertuoti rusų Naujųjų metų proga, todėl ir programa buvo pasirinkta atitinkama. Atrodo,kad organizatoriai, t.y. V. Romanovo fondas, nežino apie Sausio 13-ąją arba pamiršo gerbiamą maestro įspėti.

Apsauga iš visų atėjusių į koncertą atėmė Sausio 13-ajai skirtus laikraščius, sakydami, kad politika yra ten (aut. ant tiltų), o čia yra menas. Vėliau apsauga greitai pakeitė visas šiukšliadėžes, kad niekas negalėtų užfiksuoti, kaip buvo išniekintas Sausio 13-ajai skirtas laikraštis su visais istoriniais faktais ir nuotraukomis.

V. Gergijevas savo koncertą, kaip ir buvo planuota, užbaigė kūriniu „Užstalės daina (Pakelkim taurę linksmybių)“. Tokiu savo gestu parodydamas „pagarbą“ lietuvių tautai. Žmonės jam plojo atsistoję.

 

 

„Žalgirio arenos“ apsauga privertė išmesti laikraščius apie Sausio 13-ąją

Žmonės, norėję patekti į koncertą, turėjo išmesti laikraštį (Kristinos Bėdaitės nuotr.)
+14