Metų operos Švyturys – Sigutė Stonytė

"Operos Švyturių 2011" teikimo ceremonija, M. Aleksos nuotr.
"Operos Švyturių 2011" teikimo ceremonija, M. Aleksos nuotr.

Sausio 6-ąją LNOBT visus pakvietė į iškilmingą „Operos Švyturių“ teikimo Gala koncertą Didžiojoje scenoje. Koncerte dalyvavo visi praėjusių metų „Švyturių“ laureatai, geriausi operos ir baleto solistai, griežė teatro simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko. Vakaro metu buvo paskelbti ir 2011-ųjų „Operos Švyturiai“, apdovanoti specialiomis statulėlėmis.

„Metų operos solistais“ pripažinti ir „Operos Švyturių“ statulėles pelnė dainininkai Sigutė Stonytė ir Vaidas Vyšniauskas. „Metų operos soliste“ išrinktai S. Stonytei apdovanojimą už netradiciškai sukurtą Dezdemonos vaidmenį operoje „Otelas“ įteikė Kultūros ministras Arūnas Gelūnas. „Metų operos solistas“ V. Vyšniauskas už Otelo vaidmenį operoje „Otelas“ ir Eleazaro vaidmenį operoje „Žydė“ „Operos Švyturio“ statulėlę atsiėmė iš savo mokytojo Virgilijaus Noreikos rankų.

reklama

„Metų baleto solistės“ ir „Operos Švyturių“ apdovanojimų rekordą sumušė balerina Olga Konošenko, ketvirtąjį prizą šių apdovanojimų istorijoje gavusi iš naujojo baleto trupės vadovo Krzysztofo Pastoro rankų.

„Metų baleto solistu“ tapo Martynas Rimeikis, praėjusiais metais sušokęs Žygimantą Augustą Anželikos Cholinos režisuotame balete „Barbora Radvilaitė“.

Specialusis apdovanojimas už „Metų debiutą“ šiemet atiteko jaunam baleto solistui Kiprui Chlebinskui už Espados vaidmenį balete „Don Kichotas“. Jį solistui įteikė teatro paramos fondo „Orfėjo lyra“ vadovė Birutė Vizgirdienė, ištarusi,kad teikti prizą tokiam jaunam atlikėjui jai ypač malonu.

„Operos Švyturių“ apdovanojimai jau senia peržengė projekto iniciatorių bendruomenės ribas ir sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo. Švyturio vardas – ne tik mūsų teatro Metų solisto įvertinimas, jis tapo geriausio visoje Lietuvoje operos ar baleto solisto garbės vardu. Taip išaugusi iniciatyva gerokai pranoko prieš dešimtmetį puoselėtus mūsų lūkesčius“, – sakė Gintautas Kėvišas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius.

Keičiantis laikams, keitėsi ir Švyturių apdovanojimo tradicijos. 2009 m. pradėti teikti apdovanojimai už profesionaliai sukurtus antraplanius vaidmenis (šios nominacijos prizą įsteigė LNOBT Paramos fondas). 2007 m., pastačius spektaklį „Mažasis princas“, buvo įsteigta Mažosios operos vilties nominacija. Šiemet specialioji teatro nominacija pažymėjo Ryškiausią metų debiutą. Kartais dėl įvairių priežasčių nominacijų skaičius sumažėdavo, bet niekada jų nebuvo mažiau nei keturios.

 

 

Metų operos Švyturys – Sigutė Stonytė

"Operos Švyturių 2011" teikimo ceremonija, M. Aleksos nuotr.
+18