Ar patiko dovana, pasakys kūno kalba

Dovanos... (T. Urbelionio)
Dovanos... (T. Urbelionio)
  © Fotobankas

Pasirodo, sužinoti nesunku – nepasitenkinimą visada išduoda nevalingi judesiai.

Mokslininkai nustatė, jog du trečdaliai žmonių dažnai pasinaudoja vadinamuoju „harmonijos melu“, kad išvengtų nesusipratimų ir nesantaikos. Psichologai įspėja tokiais atvejais būti atsargiems: net jei pavyksta žodžiais apgauti dovanotoją, kūno kalba visada atskleidžia tikruosius jausmus ir mintis! Nevalingi „išdavikiški“ gestai parodo, kai žmogus nesidžiaugia dovana taip smarkiai, kaip tikina..

· Judesys, kai žmogus, pasakęs frazę, ranka paliečia sau veidą ar kaklą, nurodo, kad jis šiek tiek sukčiauja. Tai pakitęs refleksas iš vaikų darželio laikų, kai mažylis meluodamas laiko ranką prie burnos. Suaugęs vietoj to gali pasikasyti sau nosį.

· Ir neramūs kūno judesiai – muistymasis arba nervingas daikto sukiojimas tarp pirštų – byloja, kad kalbėtojas iš tikrųjų nesutinka su sakomais žodžiais.

· „Puiku, būtent to aš seniai norėjau!“ Kas žodžiais ir džiaugsmu išreiškia savo pritarimą dėl dovanos, tačiau tuo pat metu atideda ją į šalį arba supakuoja atgal, reiškia, jis nesijaučia laimingas.

· Asmenys, kurie meluoja dėl patikusios dovanos, paprastai dažniau mirksi akimis arba stengiasi nežiūrėti pašnekovui į akis.

· Kas nesidžiaugia padovanotu kaklaraiščiu ar kitu daiktu, bet norėtų tai nuslėpti, dažnai demonstruoja perdėtą veido išraišką: pavyzdžiui, šypsosi dažniau ir plačiau nei įpratęs.

Jei pastebėjote, kad jūsų dovana brangiam žmogui nepatiko, nenusiminkite. Iš tikrųjų labai sunku teisingai įvertinti kito žmogaus skonį ir poreikius. Jūs nebūsite nei pirmi, nei paskutiniai! Pastebėję išdavikiškus gestus, geriau tiesiai paklauskite, ar jam patiko jūsų dovana ir, jei yra galimybė, pasiūlykite ją pakeisti.

Neapsimestinis jūsų dėmesys ir nuoširdus troškimas pradžiuginti kitą žmogų išsklaidys jo apmaudą!