Moteris, pasirinkusi abortą, verta pasmerkimo?
APKLAUSA

Skausmas
Skausmas
  © Photos.com

„Pirmiausia, svarbu žinoti ir įvertinti galimas tiek fiziologines, tiek psichologines aborto pasekmes. Nereikėtų sprendimo priimti impulsyviai, svarbu prieš priimant sprendimą blaiviai įvertinti situaciją“, – sako viešosios įstaigos „GEBU“ projektų vadovė, psichologė Inga Truskauskaitė.

Ji tvirtina, jog yra visiškai natūralu, kad galvojant apie abortą, manoma, kad kūdikio gimdymas atneštų „blogas” permainas moters gyvenime. Psichologė pataria apmąstyti, kas blogiausia gali nutikti gimus kūdikiui ir, ar tai tikrai neišsprendžiama. Galbūt situacija nėra tokia bloga, kokia atrodo dėl šoko sužinojus apie neplanuotą nėštumą?

Neretai moterims, galvojančioms apie abortą atrodo, kad „kitos išeities nėra”. Kaip artimieji gali padėti moteriai tokioje gyvenimo kryžkelėje?

„Labiausiai gali padėti pasišnekėjimas su kitu žmogumi. Tai padėtų pažvelgti į situaciją kitu kampu ir atrasti naujų susidariusios situacijos sprendimų, padėti pamatyti, kad moteris nėra viena ir turi kur kreiptis pagalbos.

Todėl I. Truskauskaitė pabrėžia, kad svarstant apie aborto galimybę, rekomenduotų moteriai pasikalbėti apie šį sprendimą bent su vienu artimu žmogumi, kuriuo ji gali pasitikėti.

Jei moteris visgi nusprendė nutraukti nėštumą, pašnekovė pataria, kaip tokiu atveju turėtų elgtis jos vyras: „Kartais gali užtekti vien leisti „išsišnekėti” apie patirtus ir dabar išgyvenamus jausmus. Reikėtų nevengti kalbėtis šia tema, kadangi reakcijų užslopinimas gali vesti prie negatyvių pasekmių sustiprėjimo.“

Psichologė pastebi, kad artimieji neturėtų nustebti, jog po aborto procedūros, moteris gali elgtis lyg nieko nenutiko: „Svarbu palaikyti, padėti priimti susidariusią padėtį ir susitaikyti su ja bei atkreipti dėmesį, jei moteris elgiasi „lyg niekur nieko”. Kartais tai tikrai gali reikšti, kad moteris lengvai išgyvena šį periodą, tačiau neretai tai reiškia vengimą, situacijos ignoravimą, gynybą.“

Be to, ji užsimena ir apie visuomenės spaudimą, kurį jaučia moteris, pasidariusi abortą: „Šeima ir gyvybė visuomenėje yra vertybės, o abortą pasidariusi moteris laikoma „pamynusi” tas vertybes.“

Todėl, anot I. Truskauskaitės, dažnai moteris nesijaučia galinti pasikalbėti net su pačiais artimaisiais, o palaikymo, paramos trūkumas gali dar labiau apsunkinti aborto pasekmes.

Visos įdomiausios temos Jūsų laukia TV3 pokalbių laidoje „Ką manai?“ su Agne Armoškaite kasdien 17.40 val.!

 

Moteris, pasirinkusi abortą, verta pasmerkimo?

Skausmas
+5

Alfa.lt apklausa