Vilniuje atidarytas Sankt Peterburgo informacinis verslo centras

Vilniuje atidarytas Sankt Peterburgo informacinis centras (Ritos Stankevičiūtės nuotrauka)
Vilniuje atidarytas Sankt Peterburgo informacinis centras (Ritos Stankevičiūtės nuotrauka)
© „Lietuvos žinios“

Sutartį dėl informacinio verslo centro steigimo koncernas „Achemos grupė“ su Sankt Peterburgo vyriausybės Užsienio reikalų komitetu pasirašė vasarą. Vakar vykusiame jo atidaryme dalyvavo šio centro direktorius Julius Kraujelis, Sankt Peterburgo vyriausybės Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Sergejus Markovas, šios vyriausybės Ekonominės plėtros, pramonės politikos ir prekybos komiteto, Rusijos Federacijos prekybos atstovybės Lietuvoje atstovai, Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Toks nuolat veikiantis centras atvers daugiau galimybių tarpusavio bendradarbiavimui prekybos, ekonomikos, mokslo ir technikos, turizmo bei kultūros srityse, teiks objektyvią informaciją apie verslo aplinką Sankt Peterburge, apie veikiančius įstatymus, ekonominį potencialą ir investicinius projektus, kurie galėtų būti įdomūs Lietuvos verslui.

reklama

Sankt Peterburgo vyriausybės Užsienio reikalų komitetas jau yra įsteigęs tokius informacinius centrus su Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Vokietijos verslo struktūromis.

„Šis centras padės suartinti Vilniaus ir Sankt Peterburgo verslą, kultūrą, mokslą, švietimą. Čia vyks seminarai, bus pristatomi leidiniai. Organizuosime savo aukštųjų mokyklų pristatymą. Organizuosime diskusijas su vietos turizmo agentūromis. Mūsų miestas šį centrą aprūpins informacija, siųs dirbti savo atstovus. Tikiuosi, kad tapsime sąjungininkais su Vilniaus savivaldybe ir drauge organizuosime Vilniaus dienas Sankt Peterburge ir atvirkščiai“, - per centro atidarymą kalbėjo S.Markovas.

Aleksandras Berežnoj, Sankt Peterburgo vyriausybės Ekonominės plėtros, pramonės politikos ir prekybos komiteto medicinos-farmacijos projektų viršininkas pasidžiaugė, kad šiuo metu vyksta derybos su UAB „Medelkom“, kuri gamina ultragarso keitiklius ir skenerius bei tiekia juos į 50 pasaulio valstybių. „Planuojame kurti bendrą gamybinę įmonę Sankt Peterburge su „Medelkom“, jau suradome patalpas veiklai. Taip pat norime kartu su šia lietuvių įmone ir vienu Sankt Peterburgo universitetu įsteigti ultragarso mokyklą-laboratoriją, nes Europoje tik dviejose šalyse gaminami ultragarso keitikliai - Lietuvoje ir Italijoje. Rusija suinteresuota, kad tokia gamyba vyktų ir Sankt Peterburge“, - apie bendrus projektus kalbėjo A.Berežnoj. Jis sakė, kad dar vienas bręstantis didelis projektas - UAB „Kardiolita“ daugiafunkcinės medicinos klinikos statybos Sankt Peterburge. Žadama suteikti įmonei sklypą ir padėti rasti klinikos finansavimo šaltinių. Palangoje bus pastatytas klinikos reabilitacijos centras.

Rusijos Federacijos prekybos atstovybės Lietuvoje vadovas Borisas Šencis teigė, kad Sankt Peterburge bus įgyventi du minėti projektai, o Lietuvoje - 6 modernizacijos ir aukštųjų technologijų projektai, kurie ateinančių metų pradžioje bus įgyvendinti įkūrus bendras Rusijos ir Lietuvos įmones. „Sankt Peterburgas mato Lietuvą kaip placdarmą į Europos Sąjungos rinkas. Naujai atidaromas informacinis centras taps mūsų prekybos atstovybės filialu“, - pabrėžė B.Šencis.