10 svarbiausių aplinkos išsaugojimo užduočių

Žolė
Žolė
  © EKO redakcija
„EKO redakcija“
2011-12-12 10:46

1. Sprendimo, kaip įveikti milžinišką biologinės įvairovės nykimą, radimas. Daug gyvūnų ir augalų rūšių grėsmingai nyksta arba yra ant išnykimo slenksčio. Didelės Žemės biologinės įvairovės išsaugojimas – vienas svarbiausių dalykų siekiant mūsų ateities gerovės.

2. Sprendimo, kaip sustabdyti klimato kaitą, priėmimas. Būtina radikaliai sumažinti anglies dvideginio emisijas pasauliniu mastu, o tai gali būti pasiekta tik perėjus prie atsinaujinančių energijos šaltinių.

reklama

3. Taršos sumažinimas pasauliniu mastu. Daugelyje pasaulio vietų tarša yra labai didelė, ypač besivystančiose šalyse. Dėl užteršto vandens ir oro plinta įvairios ligos, tai daro didelę žalą mūsų aplinkai.

4. Vandenynų ir jūrų apsauga. Vandenynai ir jūros nėra visų atliekų sąvartynai, o labai turtingos biologinės įvairovės prieglobstis. Mūsų vandenynų gyvybė kenčia nuo klimato kaitos ir taršos, ir, jei nebus imtasi priemonių, netrukus situacija dar labiau pablogės.

5. Aplinkosaugos įstatymų kūrimas. Mūsų pasauliui desperatiškai reikia naujų aplinkos apsaugos įstatymų, kad aplinka būtų kur kas geriau apsaugota nei dabar. Teisiniai aktai privalo būti griežti, numatantys didžiules bausmes pažeidėjams.

6. Daugiau nacionalinio ir pasaulinio masto mokslinių tyrimų. Mūsų aplinka nuolat keičiasi, be mokslo pagalbos negalėsime laiku numatyti tokių pokyčių. Žinios – pagrindinis dalykas stengiantis išsaugoti aplinką, todėl reikia išsamių mokslinių tyrimų. Būtina ne tik atkreipti dėmesį į įvairias aplinkos problemas, bet ir pasiūlyti šių problemų sprendimo būdų.

7. Globalus atsakomybės stiprinimas. Žmonės privalo daug labiau vertinti aplinką nei tai jie daro šiandien, nes Žemė yra vieninteliai mūsų namai. Siekdami išsaugoti aplinką ne tik sau, bet ir ateities kartoms, privalome padaryti viską, ką galime.

8. Skurdžių šalių finansavimo užtikrinimas. Neturtingos šalys negali apsaugoti savo aplinkos neturėdamos pakankamai lėšų. Turtingosios turėtų įsteigti lėšų fondą, kurio pinigais būtų finansuojamos aplinkos apsaugos priemonės besivystančiose šalyse.

9. Pasaulio suvienijimas. Pasaulis pralaimės mūšį spręsdamas įvairias aplinkosaugos problemas, jei nesusivienys. Tik veikiant kartu galima daugiau pasiekti. Nuomonių skirtumas tarp išsivysčiusių ir besivystančių pasaulio šalių žlugdo derybas dėl klimato kaitos.

10. Asmeninis indėlis. Kiekvienas iš mūsų gali atlikti ką nors paprasta. Daug mažų dalykų gali nulemti vieną gigantišką permainą, todėl reikalinga kiekvieno „ranka“. Negalima pamiršti, kad saugodami aplinką saugome ne tik savo, bet ir savo vaikų, vaikaičių, taip pat ateities kartų gerovę.

Vertė Justė Gusevaitė-Grižė