Degutienė: būtina greičiau įvesti prabangos mokesčius

Irena Degutienė
Irena Degutienė
  © Tomas Vinickas
ELTA
2011-12-06 08:42

Seimo pirmininkės nuomone, norint subalansuoti biudžetą nemažinant pensijų, taip pat siekiant socialinio teisingumo, būtina kuo skubiau priimti vadinamuosius prabangos mokesčius, kuriuos sudarytų dalies nekilnojamojo turto mokestis bei mokestis už įvairias prabangos prekes: jachtas, prabangius automobilius, sraigtasparnius, brangakmenius ir pan.

Seimo pirmininkė taip pat prašo visų Seimo komitetų dar kartą peržiūrėti biudžetinius prioritetus, investicinius projektus ir kitas biudžeto eilutes taip ieškant papildomų taupymo resursų, o Vyriausybę ragina dar aktyviau kovoti su šešėline ekonomika.

Seimo vadovė pabrėžia, kad stabilumas visuomenėje yra ne mažesnė vertybė nei subalansuotas biudžetas.

I. Degutienė pritaria Vyriausybės nuostatai, kad biudžeto deficitas neturi būti didesnis nei Mastrichto kriterijus – 3 proc. BVP, tačiau mano, kad tai daryti skurdžiausių ar labiausiai pažeidžiamų gyventojų sąskaita būtų socialiai neteisinga, kad toks žingsnis dar labiau didintų atotrūkį tarp vargingųjų ir turtingųjų, kuris Lietuvoje ir taip yra vienas didžiausių ES.

I. Degutienė primena, kad įvesti nekilnojamojo turto mokestį neseniai ryžosi Graikijos parlamentas, tokį mokestį įsivesti Lietuvai siūlo ir TVF.

Seimo pirmininkė I. Degutienė abejoja, kad Seimas pritartų Vyriausybės siūlymui nuo Naujųjų metų atkurti sumažintas pensijas tik 50 proc.

„Seimas, kaip viena iš valdžios grandžių, šiuo klausimu taip pat yra viešai įsipareigojęs vyresnio amžiaus piliečiams. Žinodama nuotaikas Seime, taip pat ir didžiausioje valdančioje Tėvynės sąjungos frakcijoje, kai kurių TS deleguotų ministrų nuostatas, labai abejoju, kad parlamentas pritartų tokiam liberalų iniciatyva atsiradusiam pasiūlymui. Jei norime išsaugoti bent minimalų piliečių pasitikėjimą Seimu ir apskritai valdžia, jei norime stabilumo valstybėje, jei esame dėkingi savo piliečiams už parodytą kantrybę krizės metu, privalome vykdyti šį savo viešą įsipareigojimą“, – sakė Seimo pirmininkė.