Teisiami transporto kontrolieriai: tamsią naktį sumušė keleivius ir įplėšė ausį?

Antanas Tamašiūnas ir Artūras Kilijonas
Antanas Tamašiūnas ir Artūras Kilijonas
© Dmitrijus Radlinskas

Tamsią naktį sučiupo, įmetė į mikroautobusą ir sumušė – tokiais nusikaltimais kaltinami savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ transporto kontrolieriai Antanas Tamašiūnas (gim. 1988 m.) ir Artūras Kilijonas (gim. 1979 m.). Abiem sostinėje dirbantiems transporto kontrolieriams iškeltą bylą dėl įgaliojimų viršijimo prieš keleivius pirmadienį atvertė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Išlipus iš autobuso – smurtas, kurį panaudojo transporto kontrolieriai. Tokią istoriją pirmadienį pradėjo narplioti teisėjas Pavelas Borkovskis. Tiesa, pradėti įrodymų tyrimo teisėjui nepavyko, paaiškėjus, kad vienas iš dviejų nukentėjusiųjų į teismo posėdį neatvyko, nes šiuo metu gydosi sanatorijoje.

Atidėti posėdį prašė ir teisiami kontrolieriai, motyvavę tuo, kad į teismą negalėjo atvykti jų advokatas Grigorijus Leonovas. Nors abu teisiamieji savo kaltę neigia, o jų gynybinės versijos gali skirtis, kaltinamieji pageidavo, kad juos abu atstovautų tas pats gynėjas.

Faktas, kad apsčiai laiko turėję transporto kontrolieriai nesugebėjo susirasti gynėjo ir netgi nespėjo pasirašyti atstovavimo sutarties, sulaukė prokuroro pastabos – anot prokuroro, teisiamieji ilgai vengė priimti kaltinamąjį aktą, be to, teikė įvairiausius prašymus, o tokie veiksmai galimai byloja apie ketinimus vilkinti bylą.

Nors teisėjas bylos nagrinėjimą atidėjo iki gruodžio vidurio, vienas iš nukentėjusiųjų atskleidė, kokie įvykiai A. Tamašiūną ir A. Kilijoną atvedė į teisiamųjų suolą. Pasak vyro, kartu su bendrakeleiviu kontrolierių jis buvo sumuštas 2012 metų kovo 28 dieną, likus pusvalandžiui iki vidurnakčio.

Anot nukentėjusiojo, tądien jie su draugu važiavę autobusu, tačiau kadangi šis grįžinėjo į autobusų parką, vyrai nusprendė išlipti vadinamojoje „Kuro aparatūros“ stotelėje, kuri šiuo metu vadinama „Pramogų arenos“ stotele. Nukentėjusiojo teigimu, keleivių kontrolieriai pretenzijas jiems pareiškė jau išlipus iš autobuso – jėga nuvilko į mikroautobusą, čia esą sumušė abu nukentėjusiuosius.

Pasak galimos transporto kontrolierių aukos, patirto smurto pasekmės – įplėšta ausis, kiti sumušimai. Nors dar nepateikė, nukentėjusysis atskleidė ketinantis pateikti civilinį ieškinį, kuriuo prašys atlyginti padarytą žalą.

Ar tikrai A. Tamašiūnas ir A. Kilijonas sumušė autobuso keleivius, gali padėti įrodyti filmuota medžiaga – pasak nukentėjusiojo, kitą rytą po incidento sumušti keleiviai nuvyko į savivaldybės įmonę „Susisiekimo paslaugos“, kur atsakingas asmuo atskleidė, kad viskas, kas vyksta keleivių kontrolės mikroautobuse, yra įamžinama vaizdo kameromis. Anot galimos kontrolierių aukos, vaizdo medžiagoje, kuri pateko policijos globon, aiškiai matyti panaudotas smurtas.

Tuo tarpu abu teisiamieji savo kaltės nepripažįsta – Alfa.lt žiniomis, kaltinami kontrolieriai teigia, kad patys buvo mušami.

Plačiau komentuoti galimai įvykusį incidentą teisiamieji nepanoro. „Kas toks būsi? Nepažįstu“, – taip savo tylos priežastį paaiškino A. Kilijonas.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi „Susisiekimo paslaugų“ kontrolieriams gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmė.

Teisiami transporto kontrolieriai: tamsią naktį sumušė keleivius ir įplėšė ausį?

Antanas Tamašiūnas ir Artūras Kilijonas
+5