10 patarimų, kaip išsivaduoti iš tobulybės spąstų

Darbuotoja
Darbuotoja
© 123rf.com

1. Tinkamai įvertinkite savo indėlį.

Sudarykite darbų, kuriuos ketinate atlikti, sąrašą. Daug savo kasdieninių darbų jūs padarote grynai automatiškai ir laikote juos normaliais. Jeigu jūs ilgam laikui atsidurtumėte ligoninėje ar išvyktumėte, kiti turėtų už tuos darbus brangiai mokėti arba suktis patys. Jūsų serviso paslaugos nėra savaime suprantamos.

2. Išsivaduokite nuo grožio manijos.

Akcentuokite tas kūno dalis, kurios jums patinka. Išmokite pripažinti savo kūną tokį. Koks jis yra. Juk jūsų kaip žmogaus vertė nepriklauso nuo didelės ar mažos krūtinės, raukšlių ar žilų plaukų.

3. Stiprinkite savo vertės pojūtį.

Kas rytą pasveikinkite save veidrodyje žodžiais: „Esi nuostabi tokia, kokia esi.“ Dažniau galvokite apie teigiamus išgyvenimus ir prisiminkite malonią patirtį.

4. Leiskite sau kartais pasakyti „ne“.

Jūs galite ištverti, kai kiti jumis nusivils ar trumpam laikui ant jūsų supyks. Jeigu tik jūs viena rūpinsitės jais ir darysite viską, ko jie nori, jūsų santykiai bus nelygiaverčiai.

5. Jūs nesate už viską atsakinga.

Kartais prisiimate užduočių, kurias galima pavesti kitiems arba kurių nebūtina atlikti tuoj pat. Paklauskite savęs: „Ar aš tikrai turiu tą daryti?“, „Ar aš esu vienintelė, kuri gali tai padaryti?“, „Jei taip, tai ar privalau tai daryti dabar?“

6. Suteikite sau poilsio valandėles.

Be perstojo dirbdamos negalite visą laiką išlikti sveikos. Jei reguliariai nesiilsėsite, jūsų kūnas greitai susidėvės. Skirkite sau atokvėpio pertraukas, ir būtent tada, kai dar ne VISI darbai padaryti. Įsisavinkite tinkamą atsipalaidavimo metodą arba pradėkite sportuoti.

7. Turėkite savo norų.

Kiekvienas iš abiejų sutuoktinių ar gyvenimo draugų turi vienodą teisę pareikšti savo norus.

8. Išmokite pavesti užduotis kitiems.

Net jei kitas nesugebės taip tobulai atlikti darbo kaip jūs ar išsisukinės, vis tiek turite įprasti paskirstyti bent dalį užduočių šeimos nariams. Kitas tik vystysis, jei išmoks dar kažką padaryti. Jums kai kurie darbai jau seniai neteikia malonumo. Ir jūs vis tiek juos atliekate iš inercijos, prisiversdama.

9. Liaukitės aukotis.

Geriausiu atveju už pasiaukojimą sulauksite pagyrimo ar pripažinimo. Dažniausiai būsite išnaudojama ir negausite nieko.

10. Užtenka būti vidutiniškai ar tik gerai.

Sumažinkite savo reikalavimus. Daugumai darbų užtenka, kad jie būtų atlikti tik patenkinamai ar gerai.

Atlikite testą: „Ar aš per daug reikalauju iš savęs?“