Baranauskienė: man norisi kaip Breivikui pasiimti automatą ir veikėjus Lietuvoje iššaudyti

Snoras
Snoras
  © Tomas Vinickas
Alfa.lt
2011-11-22 14:19

Lietuvos valstybei paskelbus apie planus nacionalizuoti finansiniais nusikaltimais įtariamą banką „Snoras“, vieno jo vadovų žmona Sigita Baranauskienė mėgino išvykti iš Lietuvos ir susitikti su vyru Raimondu Baranausku, rašo „Respublika“.

Tačiau moterį naktį sulaikė pareigūnai, o jos prabangus automobilis „Mercedes-Benz“ konfiskuotas. Moteris teigė, kad automobilį sustabdę policininkai paliko ją šalti viduryje laukų, kol iš Vilniaus atvyko dukra ir nuvežė ją į Rygą. Ji taip pat pasakojo, kad pasalai buvo pasiruošta iš anksto: „Muitininkai automobilį sustabdė naktį jau pasienio zonoje, viduryje laukų.“ Pareigūnai automobilyje atliko kratą. Moteris teigė nežinanti, ko pareigūnai ieškojo automobilyje, kol ji šalo lauke.

reklama

Anot S. Baranauskienės, vienas iš pareigūnų iškart įsidrėbė į vairuotojo vietą ir su panieka tarė: „Na, prabangi mašinėlė, pasėdėsiu!“

S. Baranauskienė teigė, kad po visko jautėsi lyg patyrusi infarktą. „Nors buvau pasiruošusi tik trumpam susitikti su vyru ir lėkti atgal, šiandien man baisu būti Lietuvoje. Man norisi kaip tam norvegui Breivikui (A. B. Breivikas Norvegijoje nužudė daugiau nei 70 žmonių) pasiimti automatą ir pakeliui visus veikėjus Lietuvoje iššaudyti“, – „Respublikos“ žurnalistui teigė bankininko žmona.

Muitinė: „Snoro“ vadovo žmonos išlaipinimas iš automobilio ir konfiskavimas buvo teisėti

Latvijos pasienyje iš prabangaus banko „Snoras“ automobilio „Mercedes Benz“ išlaipindami šio banko buvusio akcininko ir vadovo Raimondo Baranausko žmoną Sigitą Baranauskienę ir konfiskuodami šį automobilį, pareigūnai teigia veikę teisėtai ir siekę apsaugoti Lietuvos interesus.

Vieno iš nacionalizuoto banko buvusių vadovų R. Baranausko žmona viešai žiniasklaidoje piktinosi, jog praėjusią savaitę pareigūnai automobilį sulaikė laukuose, išlaipino juo vykusią S. Baranauskienę bei vairuotoją, automobilį konfiskavo, o žmones esą paliko laukuose.

Muitinės departamento atstovė spaudai Gintarė Vitkauskaitė BNS sakė, kad muitinės pareigūnai iš kitų operatyvinių tarnybų buvo gavę užduotį sustabdyti bankui „Snoras“ priklausantį automobilį.

Mašiną, judančią Latvijos link, kelyje prie Saločių, praėjusio trečiadienio vakarą sulaikė muitinės mobiliosios grupės pareigūnai.

„Muitinė turėjo prašymą padėti apsaugoti viešąjį Lietuvos interesą. (...) Pareigūnai nustatė, kad tai yra būtent tas automobilis. Mobilioji grupė sustabdė, patikrino, tada buvo iškviestos kitos specialios tarnybos. Jos ėmėsi sankcionuotų veiksmų“, – BNS teigė Muitinės departamento atstovė Gintarė Vitkauskaitė.

R. Baranausko žmoną muitininkai pasiūlė pavežėti iki artimiausios gyvenvietės, tačiau ji, pasak G. Vitkauskaitės, šios paslaugos atsisakė. Be to, kol buvo pildomi dokumentai dėl mašinos perėmimo, moteris buvo įsodinta į muitininkų automobilį.

Galimą turto iššvaistymą ir pinigų plovimą tiriantys prokurorai praėjusią savaitę pranešė areštuojantys buvusių nacionalizuoto banko „Snoras“ vadovų turtą. Buvo areštuoti prabangūs automobiliai, nekilnojamasis turtas ir kt.