„Snoro“ administratoriui – 140 tūkst. eurų atlygis
atnaujinta 17.23

S. Freakley
S. Freakley
  © Tomas Vinickas

Laikinasis banko „Snoras“ administracijos vadovas Simonas Freakley spaudos konferencijoje sakė, kad centrinis bankas tik trečiadienį pradėjo finansinės padėties tikrinimo procedūrą. Grupė tikrina ne mokumo, o likvidumo klausimą, pataisydamas ankstesnius pranešimus, sakė administratorius. Ribotą sumą, iki 500 litų, banko klientai, žadama, galės išsiimti dar šiandien.

„Tai vertimo klaida, buvo pasakyta, kad bankas mokus, o iš tiesų norėta pasakyti, kad jis turi likvidžių lėšų“, – sakė S. Freakley.

Vitas Vasiliauskas Seimo nariams ketvirtadienį aiškino ir banko mokumo bei likvidumo sąvokas.

„Mokumas – turto ir įsipareigojimo santykis. Išėmus turto eilutes, kyla mokumo problema. Likvidumas – kiek bankui tenka lėšų padengti smūginius, staigius reikalavimus“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Antonovo veiklą įvertino kaip skaidrią (atnaujinta 17.23)

Ketvirtadienį vz.lt taip pat rašo, kad laikinasis banko „Snoras“ administratorius S. Freakley buvo ilgametis konsultacijų bendrovės „Kroll“ vadovas, o būtent ši įmonė banko „Snoras“ akcininko Vladimiro Antonovo užsakymu konstatavo, kad jo veikla yra skaidri.

Tuo metu V. Antonovas siekė įsigyti švedų automobilių gamintoją „Saab“, tačiau jo atėjimui buvo pasipriešinta.

Tiesa, jis „Kroll“ vadovas buvo 2004–2008 metais. „Šis darbas primena ligoninės priimamąjį. Užuot nuolat būtum nusiminęs dėl žmonių, kurie atsiduria nepavydėtinoje situacijoje, stengiesi gauti geriausią rezultatą ir tiesiog išspręsti jų problemą“, – sakė S. Freakley.

Nuo 2008 metų iki dabar jis yra „Zolfo Cooper“ vyresnysis partneris (Šaltinis: www.pinigų karta.lt).

„Kroll“ ataskaitą Švedijos vyriausybei dėl V. Antonovo ryšių, jo asmenybės ir ketinimų pirkti „Saab“ pateikė 2010 metais, kai S. Freakley įmonėje nebedirbo.

„Snoro“ administratoriui – 140 000 eurų atlygis

Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas atsakinėdamas į Seimo narių klausimus sakė, jog valstybės perimto banko „Snoras“ administratoriui pagal sutartį bus sumokėtas 140 000 eurų atlyginimas.

„Lyginant su buvusios (banko „Snoras“ – Alfa.lt) vadovybės ir visų konsultantų kaštus su administratoriaus, jo dvidešimt vieno žmogaus komandos kaštai nėra dideli“, – sakė V. Vasiliauskas.

Privatūs asmenys dalimi savo lėšų galės disponuoti jau artimiausiu metu, tačiau įmonės turės palaukti iki pirmadienio, kai bankas atnaujins operacijas.

„Suprasdami tai, kad yra žmonių, kurie turi svarbių, neatidėliotinų poreikių, bankas leis naudoti kortelėmis ir bankomatais. Kada tiksliai – negaliu pasakyti“, – teigė S. Freakley.

Jis jau trisdešimt metų konsultuoja įmones restruktūrizacijos klausimais ir konsultavo Islandiją restruktūrizuojant jų bankus.

Su S. Freakley dirba per dvidešimties specialistų komanda.

Karjera

1983–1992 Arthuro Anderseno kompanija Mančesteryje. Po trumpos praktikos audito srityje perėjo į restruktūrizaciją, mat ši sritis S. Freakley pasirodė esanti arčiau širdies.

„Auditorius gauna audito programą ir kelerius metus audituoja tas pačias kompanijas, kol yra pakeičiamas. Restruktūrizacijos ir įsiskolinimų sritis kur kas įvairiapusiškesnė. Čia tuo pačiu metu galima dirbti su trimis ar net keturiomis skirtingomis kompanijomis. Taigi po keleto metų praktikos būni dirbęs su 30 ar 40 skirtingų kompanijų“, – tvirtino S. Freakley.

1992–1996 partneris kompanijoje „Buchler Phillips“ .

1996–1999 vadovaujantis partneriskompanijoje „Buchler Phillips“ , kurios apyvarta per metus siekė nuo 15 iki 20 milijonų svarų.

1999–2004 korporacijų konsultavimo ir restruktūrizavimo grupės „Kroll“ prezidentas. „Kroll“ metinė apyvarta viršija 1 milijardą svarų.

2004–2008 „Kroll“ vadovas. „Šis darbas primena ligoninės priimamąjį. Užuot nuolat būtum nusiminęs dėl žmonių, kurie atsiduria nepavydėtinoje situacijoje, stengiesi gauti geriausią rezultatą ir tiesiog išspręsti jų problemą“, – sakė S. Freakley.

2008 – dabar Zolfo Cooper vyresnysis partneris

Šaltinis: www.pinigų karta.lt

„Snoro“ administratoriui – 140 tūkst. eurų atlygis

S. Freakley