GP atlieka tyrimą dėl pinigų plovimo banke „Snoras“
sieks apklausti vadovus, atnaujinta 11.37

R. Baranauskas
R. Baranauskas
  © Karolis Kavolėlis / Fotodiena.lt
BNS
2011-11-17 09:53

„Pagal kokius Baudžiamojo kodekso straipsnius pradėtas ikiteisminis tyrimas: ten yra ir buhalterinės apskaitos aplaidus tvarkymas, ir dokumentų klastojimas, ir piktnaudžiavimas, ir pinigų plovimas, visas spektras Baudžiamojo kodekso straipsnių“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A. Nevera.

Daugiau situacijos GP atstovas nekomentavo, į klausimus, ar bus paskelbta banko vadovų tarptautinė paieška, kas – vadovai ar akcininkai – įtariami pinigų plovimu, neatsakė.

GP ir FNTT sieks apklausti „Snoro“ vadovus

Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) sieks apklausti nacionalizuojamo banko „Snoras“ vadovus ir pagrindinius akcininkus, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Teisėsauga ikiteisminį tyrimą pradėjo dėl Lietuvos banko informacijos apie banke „Snoras“ patikrinimo metu nustatytus galimus pažeidimus.

„Teisėsaugos pareigūnai imasi visų priemonių dėl bankui galimai žalą padariusių asmenų turto paieškos Lietuvoje ir užsienyje bei taiko turto areštus“, – sakoma prokuratūros pranešime.

Anot pranešimo, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo, tačiau pranešimai apie įtarimus šiuo metu niekam dar nepateikti.

Lietuvos bankui perspėjus, kad „Snoro“ turtas yra mažesnis nei jo įsipareigojimai, Vyriausybė trečiadienį nutarė banko „Snoras“ akcijas paimti visuomenės poreikiams. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė remianti tokį žingsnį.

BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti su buvusiais „Snoro“ vadovais – banko prezidento Raimondo Baranausko telefonas buvo išjungtas, o jo pavaduotojai Naglis Stancikas ir Romasis Vaitekūnas neatsiliepė. Manoma, kad visi jie yra užsienyje. R. Baranauskas trečiadienį buvo Ukrainoje, o N. Stancikas – vienoje Azijos šalių.

„Snoro“ Viešųjų ryšių departamento direktorė Virginija Žygienė BNS sakė neturinti informacijos, kur šiuo metu yra buvę banko vadovai.

Lietuvos bankas nustatė, kad „Snore“ trūksta daugiau kaip 1 mlrd. litų vertės vertybinių popierių. Ar turtas yra išgrobstytas, turėtų atsakyti teisėsauga – Generalinė prokuratūra yra jau pradėjusi tyrimą.

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį du pagrindinius banko akcininkus įvardijo kaip galbūt veikus nusikalstamai. Jo teigimu, pagrindiniai „Snoro“ akcininkai, kurių šiuo metu nėra Lietuvoje, ėmėsi kai kurių veiksmų, pervedant pinigus.

Rusijos verslininkas Vladimiras Antonovas valdo 68,1 proc., o buvęs banko prezidentas R. Baranauskas – 25,3 proc. „Snoro“ akcijų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.