„Mistral“ klasės laive „Vladivostok“ – svarbios technikos vagystė

„Mistral“ klasės tipo laivas
„Mistral“ klasės tipo laivas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2014-11-28 17:46

Nerimstant įtampai tarp Prancūzijos ir Rusijos dėl „Mistral“ tipo laivų perdavimo Maskvai, dar vienas nerimą kurstantis įvykis – pranešama, kad iš laivo „Vladivostok“ pavogta svarbi įranga, rašoma UNIAN.

Pranešama, kad iš laivo buvo pavogti visi jame buvę kietieji diskai, dalis ryšio perdavimo prietaisų ir kitos moderniųjų technologijų įrangos.

Reno miesto policijos tyrimo duomenimis, įsilaužimo pėdsakų nerasta. Neįtariami ir į laivą patenkantys Rusijos jūreiviai. „Mes neįtariame rusų“, - cituoja leidinys neįvardyta šaltinį Prancūzijos gynybos ministerijoje.

Teigiama, kad vagystė buvo užfiksuota lapkričio 25 d., tačiau kol kas dėl vagystės nėra pareikšti kaltinimai nei vienam žmogui, tačiau Prancūzijos policija kol kas atsisako detalizuoti nusikaltimo detales.

Primename, kad šią savaitę antradienį Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pranešė, kad „Mistral“ laivų perdavimo klausimas atidedamas.

2011-aisiais Prancūzija sutiko už 1,2 mlrd. eurų pastatyti Rusijai du „Mistral“ tipo desantinius atakos laivus. Sutartyje buvo numatyta, kad pirmasis karo laivas „Vladivostok“ bus pristatytas 2014-ųjų spalį ar lapkritį, o kitas, „Sevastopol“, – 2015-aisiais. Tačiau Eliziejaus rūmai pranešė, kad dėl neramumų Ukrainos rytuose „Mistral“ karo laivai į Rusiją gali būti nepristatyti. 

Vėliau Prancūzijos prezidentas F. Hollande'as sakė, kad pirmąjį laivą „Vladivostok“ perduos tik tuo atveju, jeigu Ukrainos konflikte bus sudaryta tvari paliaubų sutartis ir rastas politinis sprendimas.