Grybauskaitė neatleido moterį partrenkusio Valio
politologo komentaras, atnaujinta 17.55

D. Grybauskaitė ir D. Valys
D. Grybauskaitė ir D. Valys
  © Robertas Riabovas
BNS | Alfa.lt
2011-10-21 15:42

Prezidentės teigimu, generalinis prokuroras eismo įvykio metu elgėsi garbingai ir žmogiškai, pasirūpino nukentėjusia moterimi ir užtikrino, kad būtų atliktas objektyvus tyrimas.

Generalinis prokuroras D. Valys, pasak prezidentės, išjudinęs įsisenėjusių prokuratūros problemų sprendimą ir prisiėmęs atsakomybę už prokuratūros veiklos tobulinimą, turi tęsti pradėtus darbus ir užtikrinti, kad vyktų sparti prokuratūros sistemos pertvarka, būtų tobulinama ikiteisminių tyrimų tvarka ir kontrolė, stiprinamas visuomenės pasitikėjimas prokuratūra.

PĖSČIŲJŲ PERĖJOJE PARTRENKĘS MOTERĮ, VALYS ATSISTATYDINA

VALYS BIJO VIEŠUMO: PROKURATŪRA STATOSI UŽKARDAS

PASKUTINĖ VALIO KELIONĖ?

Policijoje surašytas protokolas

Avariją sukėlusiam ir pėsčiąją sužalojusiam generaliniam prokurorui D. Valiui penktadienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.

Policijos departamentas skelbia, kad protokolas surašytas surinkus visus reikiamus įrodymus. Administracinių teisės pažeidimų medžiaga tolesniam nagrinėjimui išsiųsta į Vilniaus miesto 1-ąjį apylinkės teismą.

D. Valiui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 127 straipsnio 1 dalį, kuris numato atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, sukėlusį nežymų sveikatos sutrikdymą arba nulėmusį turto sugadinimą.

Generaliniam prokurorui gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vienerių iki dvejų metų.

Ekspertai nustatė, kad D. Valys nukentėjusiai moteriai padarė nedidelį sveikatos sutrikdymą.

Netrukus po avarijos D. Valys pranešė ketinąs atsistatydinti, prezidentė D. Grybauskaitė jo pareiškimą žadėjo svarstyti tik sulaukusi tyrimo išvadų.

Anot Generalinės prokuratūros pranešimo, trečiadienio rytą generalinis prokuroras slidžiame kelyje pateko į avariją, kurios metu nukentėjo Vilniuje per Ateities gatvę ėjusi 58-erių T. J.

Policijos duomenimis, avarija įvyko 6 val. 53 min. nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, D. Valio vairuojamam nuosavam automobiliui „Volvo V70“ važiuojant Kalvarijų gatvės link.

D. Valys, anot prokuratūros pranešimo, pasirūpino nukentėjusiąja, iškvietė medikus ir policiją. Nukentėjusi moteris buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatyti abiejų blauzdų sumušimai.

„Labai apgailestauju dėl šio apmaudaus įvykio ir atsiprašau nukentėjusiosios, esu pasirengęs teikti jai visokeriopą pagalbą. Kai tik bus sutvarkyti visi reikiami formalumai, iškart važiuosiu į ligoninę jos aplankyti“, – teigė D. Valys.

Politologas: generalinis prokuroras dar neišnaudojo prezidentės pasitikėjimo kredito

Moterį pėsčiųjų perėjoje partrenkęs ir dėl to atsistatydinimo pareiškimą pateikęs generalinis prokuroras Darius Valys dar neišnaudojo šalies vadovės pasitikėjimo kredito ir dėl to lieka pareigose, teigia politologas.

„Aš manau, kad prezidentės žingsnis yra pirmiausia politinis. Prezidentė skyrė dabartinį generalinį prokurorą po ilgų ieškojimų ir, atrodo, kad jų darbiniai santykiai yra labai grįsti tarpusavio pasitikėjimu. Prezidentė vengia kritikuoti generalinį prokurorą ir kol kas jo pasitikėjimo kreditas prezidentės akyse nėra pasibaigęs“, - BNS penktadienį sakė politologas Algis Krupavičius

Prezidentūra penktadienį pranešė, kad Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į policijos išvadas bei įvertinusi kitas sukelto eismo įvykio aplinkybes, nusprendė netenkinti generalinio prokuroro atsistatydinimo pareiškimo.

Pasak A.Krupavičiaus, įtakos prezidentės sprendimui turėjo ir paties D.Valio elgesys, padarius eismo įvykį.

„Ir pati istorija, pati situacija yra tokia, kuri gali nutikti daugeliui žmonių ir toje situacijoje generalinis prokuroras elgėsi tinkamai tarnybine prasme, teikdamas atsistatydinimo pareiškimą, ir žmogiškai, rūpinosi“, - sakė politikos ekspertas.

A.Krupavičius taip pat pabrėžė, kad D.Valiui kaip Generalinės prokuratūros vadovui šiek tiek trūksta savarankiškumo

„Tam tikro nepriklausomumo, savarankiškumo dabartiniam generaliniam prokurorui, atrodo, kad trūksta. Gal kartais ir pernelyg įsiklausoma į prezidentės nuomonę. Toks įspūdis tikrai yra“, - sakė politologas.

Avariją trečiadienio rytą sukėlusiam ir pėsčiąją sužalojusiam D.Valiui penktadienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.

D.Valiui protokolas surašytas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 127 straipsnio 1 dalį, kuris numato atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, sukėlusį nežymų sveikatos sutrikdymą arba nulėmusį turto sugadinimą. Medžiaga tolesniam nagrinėjimui išsiųsta į Vilniaus miesto 1-ąjį apylinkės teismą.

Generaliniam prokurorui gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vienerių iki dvejų metų.

Ekspertai nustatė, kad D.Valys nukentėjusiai moteriai padarė nedidelį sveikatos sutrikdymą.