Valatka palieka „Lietuvos rytą“
sprendimas galimai susijęs su „Snoru“, atnaujinta 14.46

R. Valatka
R. Valatka
  © „Lietuvos žinios“
Alfa.lt
2011-10-21 11:05

„Atsistatydinimo pareiškimą parašiau pats, jei būčiau norėjęs likti, tai ir galėjau tai padaryti. Tai yra tik mano apsisprendimas“, – Alfa.lt teigė R. Valatka. Jis nesiėmė kategoriškai tvirtinti, ar, kaip plačiai kalbama, paskutinis lašas, perpildęs pagrindinių „Lietuvos ryto“ akcininkų – antrinės banko „Snoras“ įmonės „Snoras media investicijos“ – kantrybės taurę, buvo praėjusią savaitę vykdytas „žurnalistinis eksperimentas“.

Atleidimas susijės su „Snoru“

Alfa.lt šaltinių duomenimis, keičiant portalo lrytas.lt vyriausiąjį redaktorių pagrindinis akcininkas bankas „Snoras“ mėgina spręsti savo problemas.

KIENO PINIGAIS ŽAIDŽIA „SNORO“ INVESTUOTOJAS?

LIETUVOS BANKAS GRIEŽTAI ĮVERTINO BANKO „SNORAS“ NUSIŽENGIMUS

RUSIJA TRUKDO TIRTI, UŽ KOKIUS PINIGUS BUVO PIRKTOS „SNORO“ AKCIJOS

„GERIAUSIAM“ BANKUI „SNORUI“ NEIŠLAIKĖ NERVAI

Šaltinių teigimu, banke „Snoras“ apsilankęs Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimundas Kuodis užsiminė, kad problemų turintis bankas jas galėtų sumažinti išsprendęs lrytas.lt vadovybės klausimą. R. Valatka nevengė griežtai pasisakyti prezidentės Dalios Grybauskaitės politikos klausimais.

Versiją paneigė

Raimundas Kuodis, Lietuvos banko Valdybos pirmininko pavaduotojas, išplatino pranešimą, kuriame neigia, kad lankėsi banke „Snoras“: „Interneto portalo „Alfa.lt“ paskleista žinia apie mano tariamą apsilankymą AB bankas „Snoras“ neatitinka tikrovės. Vadinamaisiais „šaltiniais“ grindžiama informacija yra absurdiškas melas. Nei lrytas.lt, nei kitų žiniasklaidos priemonių vadovybės klausimų nesu aptarinėjęs nei su Jūsų minimo, nei su bet kurio kito banko atstovais. “

Lietuvos banko valdybos pirmininką skiria Lietuvos Respublikos prezidentė su Seimo pritarimu. Šiais metais Lietuvos banko valdybos pirmininku paskirtas Vitas Vasiliauskas, kuris pakeitė ilgametį vadovą Reinoldijų Šarkiną. Per prezidento rinkimus V. Vasiliauskas dirbo D. Grybauskaitės rinkimų štabo vadovu.

Trečiadienį posėdžiavusi UAB „Lietuvos rytas“ valdyba dėl R. Valatkos pakeitimo balsavo vienbalsiai. Dėl to R. Valatka įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Šių metų sausio 18 d. Lietuvos banko valdyba apsvarstė banko „Snoras“ inspektavimo ataskaitą ir griežtai įvertino inspektavimo metu nustatytus šio banko veiklos trūkumus, padarytus teisės aktų pažeidimus, be to, valdybos posėdyje pažymėta, kad bankas „Snoras“ nepašalino dalies ankstesnio inspektavimo metu nustatytų teisės aktų pažeidimų ir veiklos trūkumų. Atsižvelgdama į tai, Lietuvos banko valdyba Kredito įstaigų priežiūros departamento pareigūnams nurodė surašyti administracinį teisės pažeidimų protokolą dėl banko „Snoras“ administracijos vadovo padaryto administracinio teisės pažeidimo klausimo.

Šių metų vasario 24 dieną Lietuvos banko valdyba leido bankui „Snoras“ dvi subordinuotąsias dvidešimties trukmės paskolas po 7 500 000 eurų (tai sudaro 25 896 000 Lt), gautas iš Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko, įtraukti į akcinės bendrovės banko „Snoras“ antro lygio kapitalą. Leidimas duotas pakeitus minėtų subordinuotųjų paskolų suteikimo sąlygas ir numatant galimybę šias paskolas keisti į akcinės bendrovės banko „Snoras“ akcijas.

Pokštas įtakos neturėjo?

„Žinia apie R. Valatkos pagrobimą – netikra. Tai – režisierės Dalios Ibelhauptaitės sumanymas. Ji yra šios dienos lrytas.lt redaktorė. Kūrėja įsitikinusi, kad be provokacijų neįmanoma išjudinti ir pabudinti visuomenės“, – tokią žinią po kelių nerimastingų minučių apie R. Valatkos „pagrobimą“ išplatino lrytas.lt redakcija. Šis abejotinos vertės „budinimas“ įtikino tik Vilniaus policijos pareigūnus, kurie išsiuntė ekipažus tirti Lietuvoje dar neregėto „nusikaltimo“.

„Nebenoriu labai gilintis į šią situaciją, nors keletas klaidelių buvo padaryta. Pagal planą taip neturėjo nutikti. Turėjo būti du paraleliai einantys tekstai – vienas apie neva pagrobimą, o šalia paaiškinimas, kuris, deja, vėlavo. Situacija išslydo iš mūsų rankų“, – apgailestavo R. Valatka.

Pasak R. Valatkos, dėl šio netikusio eksperimento iš „Lietuvos ryto“ jo tikrai nebūtų išmetę.

Keliaus į darbo biržą

„Išeinu į gatvę arba į darbo biržą. Paprasčiau tariant, konkrečių planų neturiu“, – tvirtino R. Valatka. Paprašytas patvirtinti ar paneigti kalbas, kad jo pasitraukimui įtakos turėjo pagrindiniai bendrovės akcininkai, R. Valatka aiškino, kad, jei ne informacinių agentūrų pranešimai apie tai, kad 34 proc. „Lietuvos ryto“ akcijų įsigijo „Snoras“, jis net nebūtų žinojęs, kas yra pagrindinis akcininkas. „R. Baranauską („Snoro“ vadovas) mačiau krepšinyje, esame kalbėję, kuris centro puolėjas geriau tiktų vienoje ar kitoje situacijoje“, – tvirtino R. Valatka, pridūręs, kad apie tokius akcininkus galėtų svajoti kiekviena žiniasklaidos įmonė, nes jie nesikišo į žurnalistiką.

„Esu korektiškas, jei didesnis nepatenkintas mažesniuoju, tai mažesnis turi trauktis, – savo apsisprendimo priežastis aiškino R. Valatka. – Dvidešimt metų bendrai dirbančių žmonių požiūriai pradeda skirtis. Yra ir kiti akcininkai („Lietuvos ryto“ vyr. redaktorius G. Vainauskas – Alfa.lt past.) bendrovės pareigybiniai vadovai. Aš naujienų portalo ateitį įsivaizdavau vienaip, jie kitaip, tad natūralu, kad reikėjo keisti portalo vadovą.“

„Prisipažinsiu, kad padariau tai ne su džiaugsmu, nes lrytas.lt gimė mano galvoje, čia praleistos gražiausias mano, kaip žurnalisto, darbo etapas, – teigė R. Valatka. – Kaip žinia, nepakeičiamų žmonių nėra, tad žiūriu į visa tai filosofiškai be pykčio. Ir neketinu varyti ant buvusios firmos ir darbdavių.“