Pėsčiųjų perėjoje partrenkęs moterį, Valys atsistatydina
atnaujinta 11.00

D. Valys
D. Valys
  © Robertas Dačkus
Alfa.lt | BNS
2011-10-19 09:16

„Labai apgailestauju dėl šio apmaudaus įvykio ir atsiprašau nukentėjusiosios, esu pasirengęs teikti jai visokeriopą pagalbą. Kai tik bus sutvarkyti visi reikiami formalumai, iškart važiuosiu į ligoninę jos aplankyti. Tam, kad įvykio aplinkybės būtų objektyviai ištirtos, dar šiandien ketinu prezidentei įteikti atsistatydinimo pareiškimą“, – iškart po įvykio sakė D. Valys.

Vilniaus policijos atstovų teigimu, eismo nelaimė įvyko 6 val. 53 minutės.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius BNS sakė, kad, jo žiniomis, moteris buvo partrenkta pėsčiųjų perėjoje ir dėl kaulų lūžio išgabenta į ligoninę. Policijos duomenimis, avarija įvyko 6 val. 53 min. nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, D.Valio vairuojamam automobiliui „Volvo V70“ važiuojant Kalvarijų gatvės link.

Pirminiais duomenimis, 58 metų moteriai lūžo koja. D.Valiui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, tyrimui paimtas kraujas. Vėliau buvo patikslinta, kad nukentėjusiajai T. J. nustatyti abiejų blauzdų sumušimai, ji jau išleista iš ligoninės.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per praėjusią naktį dėl prastų vairavimo sąlygų Vilniaus mieste užregistruoti 7 autoįvykiai, kuriuose nukentėjo 8 žmonės.

Pagal Prokuratūros įstatymą, esant galimai nusikalstamai veikai, inicijuoti tyrimą dėl generalinio prokuroro gali tik Respublikos Prezidentas, Seimo sutikimu nušalinęs jį iš pareigų.

Prezidentė sprendimą dėl Valio priims įvertinusi tyrimo metu nustatytas aplinkybes

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sprendimą dėl avariją padariusio generalinio prokuroro D. Valio atsistatydinimo priims po to, kai bus atliktas tyrimas ir paaiškės visos aplinkybės.

„Prezidentė generalinio prokuroro sprendimą vertiną kaip garbingą žingsnį, tačiau sprendimą ji priims, kai bus atliktas tyrimas ir paaiškės visos aplinkybės“, – BNS trečiadienį sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.