Geriančius jaunuolius tramdžiusiam aktoriui patarta atlyginti jų „patirtą žalą“

J.Bindokas gyvenimo realybėje pateko į scenarijaus vertą situaciją (Sauliaus Jankausko nuotr.)
J.Bindokas gyvenimo realybėje pateko į scenarijaus vertą situaciją (Sauliaus Jankausko nuotr.)

Sekmadienio vakarą, apie 21 val., dviejuose spektakliuose tądien vaidinęs 60 metų J.Bindokas automobiliu važiavo namo. Pakeliui aktorius nutarė stabtelėti prie parduotuvės. Riedėdamas J.Basanavičiaus gatve J.Bindokas suko parduotuvės prieigose įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės link.

Kelią aktoriui pastojo ant važiuojamosios dalies alkoholį geriantys trys jaunuoliai. Paprašyta pasitraukti kompanija tai padarė itin nenoriai. Netrukus vėl pajudėjęs aktorius išgirdo trinktelėjimą į užpakalinį automobilio posparnį.

„Išgirdęs smūgį iš karto sustojau. Kaip priklauso, įjungiau avarinį stovėjimo signalą. Alų gėrę jaunuoliai parodė pervažiuotą skardinę. Iš karto pareikalavo nupirkti naują. Atisakiau tai padaryti. Tada vienas jų ėmė šaukti, kad pervažiavau jam koją. Supratęs, jog geruoju nesibaigs, paskambinau bendruoju pagalbos telefonu ir iškviečiau policiją“, - vakar LŽ pasakojo J.Bindokas.

Aktorius prisiminė, kad viešoje vietoje girtavę jaunuoliai nudžiugo išgirdę apie atvykstančią policiją. „Toliau buvo priekaištaujama, kodėl nenuperku jiems alaus. Kol laukėme policijos, vaikinai sumetė likusias skardines į šalia parduotuvės esančią šiukšlių dėžę. Netrukus atvažiavo vienas pareigūnas. Visiems incidento dalyviams buvo patikrintas girtumas“, - įvykio eigą prisiminė Šiaulių dramos teatro aktorius.

Jaunuoliai pateikė versiją, kad J.Bindokas jiems „nepasignalino ir nepamirksėjo automobilio šviesomis“. Esą tada jie būtų spėję pasitraukti. „Jie pasakojo, kad visi drauge susimetė paskutinius pinigus, kad galėtų nusipirkti tą „skardinę“ alaus. Tada pasistatė ją ant kelio, nes norėjo parūkyti. O aš, niekšas, ėmiau ją ir sutraiškiau“, - ironijos neslėpė J.Bindokas.

Išgėrusio jaunimo žodžiai toli gražu buvo ne paskutinis praėjusio sekmadienio vakaro akibrokštas. Į įvykio vietą prisistatęs pareigūnas, anot aktoriaus, patarė nupirkti „nukentėjusiesiems“ alaus, nes tada neva viskas savaime išsispręs. „Buvau priblokštas tokio pasiūlymo. Bet man pasakė, kad geriau duoti tuos kelis litus, nei vėliau po teismus tampytis. Teko nusileisti, tačiau tokios pareigūno reakcijos tikrai nesitikėjau“, - apmaudo neslėpė daugiau kaip 70 vaidmenų sukūręs aktorius.

Anot J.Bindoko, įdomu tai, kad atvykus pareigūnui versija apie pervažiuotą koją apskritai dingo kaip į vandenį. „Tas vaikinas, kuriam neva „pervažiavau“ koją, po kurio laiko iš viso pasišalino. Kitas iš kompanijos gyrėsi, kad turi gerą advokatą. O pareigūnas net neapklausė pardavėjos, kuri buvo vos už kelių metrų ir matė visą konflikto eigą. Gal Angelų sargų diena čia pakišo koją?“ - svarstė J.Bindokas.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė vakar LŽ patvirtino, kad iškvietimo sulaukta apie 21 val. „Nukentėjęs asmuo teigė, kad jam per koją pervažiavo automobiliu. Atvykus ekipažui paaiškėjo, kad eismo įvykio nėra. Vairuotojas pervažiavo tik per alaus skardinę“, - pabrėžė G.Smagriūnienė. Pasiteiravus, ar būtų galima pasikalbėti su įvykį užfiksavusiu pareigūnu, buvo nukirsta, kad po naktinės pamainos jis miega.