Gedimino prospektu „šliaužė“ iš šiukšlių pagamintas aštuonkojis

Eisena už ekologija
Eisena už ekologija
  © Tomas Vinickas

Ekologinės akcijos „Mes – už švarų miestą!“, kurios tikslas – skatinti vaikus nuo mažų dienų saugoti supančią aplinką, ugdyti ekologinį sąmoningumą, rinktis aplinkai palankų gyvenimo būdą, metu sostinės darželinukai ir moksleiviai iš plastiko, popieriaus ir kitų atliekų suformuotu 60 metrų skersmens aštuonkoju siekė tam tikro rekordo.

„Plastiko ir popieriaus atliekas šiam rekordinio dydžio aštuonkojui jau dvi savaites rinko ir rūšiavo net 18-likos Vilniaus miesto vaikų darželių, mokyklų bei gimnazijų moksleiviai“, – sakė teatro „Avilys“ direktorius, akcijos sumanytojas ir organizatorius Arūnas Pakulevičius.

Pasak A. Pakulevičiaus, šis iš šiukšlių suformuotas jūros gyventojas turėtų būti didžiausias aštuonkojis iš perdirbamų atliekų ir jį bus bandoma registruoti kaip rekordą.

Nuotaikingos eisenos, kuriai netrūko vaikiško klegesio, pionieriško entuziazmo ir daug gerų emocijų, pabaigoje, akcijos dalyviams pasiekus Seimą, iš 73 įvairaus dydžio maišų, užpildytų plastiku arba popieriumi, surinktas 60 metrų skersmens jūros gyventojas buvo energingai „išardytas“, o jo dalys sumestos į šiukšliavežį. Iš šiukšlių pagamintu aštuonkoju ir atliekų surūšiavimu pasirūpino Vilniaus atliekų vežėjas UAB „VSA Vilnius“.

Prie parlamento suplūdusį jaunimą, kurie neslėpė, jog džiaugiasi šia akcija ne tik dėl galimybės Vilniaus gyventojus paraginti rūšiuoti šiukšles, bet ir dėl to, kad daliai jų nereikėjo eiti į keletą pamokų, sveikino Seimo narės Agnė Bilotaitė ir Danutė Bekintienė.

 

Gedimino prospektu „šliaužė“ iš šiukšlių pagamintas aštuonkojis

Eisena už ekologija
+17