Protestuojantys motociklininkai užpildė Europos greitkelius

Baikerių sezono atidarymo šventė 2011
Baikerių sezono atidarymo šventė 2011
  © Eimantas Genys
motopress.lt | Alfa.lt
2011-09-28 09:39

Maždaug iš 100 skirtingų taškų Didžiojoje Britanijoje, Airijoje ir Prancūzijoje pajudėjusios motociklininkų grupelės išvažiavo į greitkelius, kuriais apie pusvalandį, užpildę visas juostas, važiavo kelias dešimtis kilometrų vėžlio žingsniu. Akcija inicijuota vienos motociklininkų bendruomenės.

Policijai teko stabdyti likusį eismą ir sulaukti taikios motociklininkų minios „eisenos“ pabaigos.

Važiavo įvairi moto technika – nuo triračių iki sportinių motociklų. Kai kurie motociklai buvo papuošti klubų vėliavomis. Važiuojantys rankomis rodė „pergalės“ ženklą juos stebintiems žmonėms ir žiniasklaidos operatorių kameroms.

Ši protesto akcija surengta prieš EU planus uždrausti motociklų modifikavimą, savarankišką motociklų aptarnavimą. Vadinamos „vidaus diagnostikos sistemos“, kurias gali būti priversti į naujus motociklus diegti gamintojai, fiksuos bet kokį techninį įsikišimą ir apie tai signalizuos degančia lempute tol, kol autorizuotas servisas pakeitimo neištaisys. Su degančia lempute eksploatuoti techniką bus draudžiama. Tokios naujovės neleis savarankiškai aptarnauti motociklo, jo modifikuoti, o dėl bet kokios smulkmenos savininkas privalės ploninti kišenę autorizuoto dilerio naudai.